Viac než hodina k dobru

Autor: Marie Stracenská | 22.7.2016 o 10:04 | Karma článku: 6,39 | Prečítané:  916x

Aj dnes bez budíka. Svetlo a vtáky sa postarajú. A už sa nechce ani driemať. Vychystaná za päť minút. Na papierik napíšem „Išla som von, prídem po siedmej.“ Položím ho na tablet, ak by sa zbojníci zobudili skôr, tam ho iste nájdu.

Vzduch vonia a na Dunaji sa nepohne ani vlnka. Nad hlavou mi preletia labute. Dnes na bicykli, včera som bežala. Hodina len pre mňa. Tempo si dávam sama. Úklonom zdravím ranných bežcov a psíčkarov. Všetci sa usmievajú do zobúdzajúceho sa dňa. Odstrihávam kilometre a plánujem dnešok. Viem, že bude dobrý. Ešte pred raňajkami taký začal byť, už teraz robím niečo užitočné. A nie je za tým žiadne premáhanie. Tak to vyšlo. Bicykel odkladám v čase, keď by som inokedy už musela mať hotové raňajky a byť vychystaná. No v lete mám hodinu k dobru. Úžasnú hodinu.

Hoci idem do práce, urobíme si s deťmi pomalé ráno. Nemusím stresovať, cesta bude prázdna. Čo zvyčajne trvá vyše hodiny, sa v lete skráti na polovicu času. Dnes idú deti na tvorivé dielničky. Minulý týždeň bol tábor, na budúci budeme dovolenkovať spolu úplne mimo. A potom ostanú u babiek a moje rána sa ešte predĺžia. Aj večery, s priateľmi alebo len vo dvoch. Takých, ktoré sa dajú stráviť v tričku bez rukávov je len pár  v roku. Vzácne sú mi takmer ako Vianoce. Vždy sa tie dni a noci skončia veľmi rýchlo. A potom sa na ne zas desať mesiacov teším.

Myslím si, že prázdniny som potrebovala viac než deti.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Američania spozorneli. Slovenský princ je hodný Oscara

Veľký šľachtiteľský príbeh sa začal celkom nenápadne.


Už ste čítali?