Úplne obyčajné

Autor: Marie Stracenská | 8.6.2016 o 16:52 | Karma článku: 7,86 | Prečítané:  956x

Natieram na krajec chleba maslo. Z porcelánovej nádobky, ktorú nemáme dlho. O chvíľu nakrájam jabĺčka. Fľaše naplním vodou a všetko povkladám do aktoviek. Odnesiem ich do predsiene. Na kuchynský stôl dvoje raňajok. A môžem budiť.

Tri týždne som mala pri raňajkách úplne inú spoločnosť. Mamu a priateľku, na asi najdlhšej dovolenke, akú som zažila. Netradičná zostava, neobvyklá cesta. Keď sme vyrážali, tešila som sa, koľko nás toho čaká. Ubehlo to. Deň plný akcie a zaujímavých miest striedal ďalší podobný. Tisícky preletených kilometrov, desiatky hodín kráčania, kvantum obrazov a zážitkov, ktoré budem spracovávať ešte hodnú chvíľu. Keď som do záhlavia denníkov, ktoré som si písala, začala dávať dve cifry, už mi napriek všetkým tým úžasným zážitkom veľmi chýbal domov. S manželom som si písala denne. Deťom posielala odkazy a občas správy. Vedela som, že volať nemôžem – bol to dlhý čas a priveľa nazbieraných emócií.

A potom lietadlo pristalo v našom časovom pásme. Pri východe stála Julka a nad hlavou držala farebný nápis Vitaj, mami! Objatia a stískanie a bozkávanie a kopa slov... A nesmierna radosť. Doma zrazu všetko vyzeralo krajšie, aj neuprataná detská a vešiaky s opratou bielizňou. Zaľahli sme. A ja som sa tešila na ráno.

Na tie najobyčajnejšie činnosti. Prípravu raňajok a desiaty do školy. Budenie zbojníkov, ranné šikovanie. Ako im pomôžem nasadiť si aktovky. Odprevadím ich do školy. Nikdy ma to neotravovalo a robím to rada. Ale ešte iste pár dní budú tieto drobnosti malý sviatok.

Sú to len minúty, ktoré spolu trávime. Cez týždeň spoločného času veľa nie je. Práca a škola a krúžky. Spoločný čas je vzácny. A činnosti, ktoré my veľkí pre malých robíme sú tie najcennejšie. Lebo najzmysluplnejšie.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

KOMENTÁRE

Trump je v Poľsku populárnejší než pápež

Prezident potešil Poliakov poukazujúc na úlohu Poľska pri budovaní Západu.


Už ste čítali?