Puzzle

Autor: Marie Stracenská | 9.11.2015 o 14:04 | Karma článku: 12,39 | Prečítané:  794x

„A kedy bude to auto?“ „No, chvíľu to potrvá.“ Zamračím sa. Prečo? Veď len kúrenie nastaviť a zrkadielko pripevniť... Kým stihnem namietať, muž pokračuje.

„Motor je od oleja, hoci vždy, keď to kontrolujem, oleja je dosť. A tiež termíny kontrol sa blížia. Aj brzdy treba pozrieť.“ Ani nehlesnem. Ako to všetko vie? Kedy to sleduje? Ako to, že na to vôbec myslí? A zrazu – klik. 

Vybavím si samú seba, v taký štandardný uťahaný deň. Kráčam po byte a v duchu prskám. To som fakt jediná, kto vidí tie chuchvalce prachu? A plný kôš bielizne?  Naozaj musím buď  všetko urobiť sama alebo na to aspoň ukázať prstom, keď nestíham a potrebujem pomoc? To skutočne jediná viem, kedy treba umyť umývadlá, okná, zotrieť ťapky z podlahy, prezliecť periny? Všetci ostatní sú slepí? Podľa miery únavy sa vnútorné prskanie mení na otvorené. „Veď v tom byte bývate! Ako to, že to nevidíte? Ako to, že okolo papierika pod klavírom už dnes prechádzaš minimálne po tretí raz a nedvihneš ho? To naozaj vidím len ja?!“ A potom si sadnem do auta. A nenapadne mi skontrolovať olej. Nepočujem, že brzdy sú akési hlasnejšie. Nevnímam čísla na budíkoch a absolútne netuším, kedy sme naposledy boli na technickej a emisnej. Aký tlak mám mať v pneumatikách sa musím vždy opýtať. A ani neviem, kde auto prezúvame. A – tým autom denne jazdím. Ako to, že to nevidím... Ako to, že hoci ho pravidelne štartujem, dôležité veci idú mimo mňa... Oveľa dôležitejšie, než ocapkané okná a špinavé tričká.

Za 15 spoločných rokov sme si toho s mužom veľa povedali a veľa sa medzi nami zmenilo. Ale našťastie, podarilo sa nám aj to, že mnohé z toho, čo je pre každého z nás kritické, sme sa naučili vidieť. No stále sa nájde niečo neviditeľné pre mňa. A niečo iné pre neho. Banálna oprava auta mi pripomenula, že je to jedna jedna. To každodenné puzzle sa ľahko skladá, keď sú obe polovice blízko seba. A nejde to bez rozprávania, tolerancie a trpezlivosti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nemýľte sa, toto nie je vaše Slovensko, zaznelo Kotlebovi pod oknom

Na to, aby zlo víťazilo, stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič, pripomenul prezident Andrej Kiska.

DOMOV

Lipšicovi zamietli dohodu o vine a treste

Generálna prokuratúra zamietla obvinenému dohodu o vine a treste.

EKONOMIKA

Evku vybral Lajčák priamo, pred mesiacmi hovoril niečo iné

Minister sa bránil prieskumom, teraz priznáva, že žiadny nebol.


Už ste čítali?