Cez hrádzu zrýchlene

Autor: Marie Stracenská | 26.11.2014 o 10:39 | Karma článku: 11,68 | Prečítané:  1220x

To bol fukot! Cez slúchadlá a silný vietor som ho od chrbta začula v poslednej chvíli. Odskok doľava na pruh trávy, našťastie nie je mokro. Čierny veľký peugeot s bratislavskou značkou, smer Vojka. Nie je príjemné cítiť rýchly prievan desať centimetrov od boku a len odhadovať kto asi sedí za zatemnenými sklami. Po hrádzi som začala behať preto, aby som sa nemusela báť rýchlych áut na ceste. Hm. Aj tu treba byť v strehu.

Dve, tri.  Každý raz, keď bežím pri Dunaji medzi Šamorínom a Hamuliakovom alebo opačným smerom, predbehne ma niekoľko áut. Väčšinou terénnych – volvo, toyota, nissan, mitsubishi, mercedes. Zakaždým iné. Behávam tade trikrát týždenne a určite som ich videla aj pár desiatok – rôznych. Rovnako ako ja, aj autá na tú príjemnú cestu vchádzajú okolo značky Zákaz vjazdu s výnimkou vozidiel SVP, a.s. V ranných hmlách  sa ich reflektory zjavia v poslednej chvíli. Často spomalia, ale niekedy akoby sa snažili prejsť okolo bežcov, cyklistov a  psíčkarov  čo najrýchlejšie.

„Označená vodná stavba – napriek asfaltovej úprave  -  nie je verejnou komunikáciou. Jazda motorovým vozidlám bez povolenia je zakázaná a povolenie na vstup sa vydáva len za účelom nevyhnutného splnenia verejno – prospešného záujmu po jeho riadnom  vydokladovaní.“ Tak vidí vjazd na hrádzu Slovenský vodohospodársky podnik. Možno niektorí aj žiadali o vjazd a snáď aj majú pádny dôvod, prečo tade jazdiť. Ale možno sa niektorí len spoliehajú na to, že policajti majú v Šamoríne iné obľúbené miesta, kde striehnu na dodržiavanie predpisov – napríklad tesne pred koncom mesta.

Tentoraz som stihla odskočiť. A vodič možno nabudúce pôjde pomalšie. Šťastnú cestu – želám jemu, aj všetkým ostatným, ktorí na rozdiel od neho na hrádzu, ktorá nie je cestou, patria prirodzene...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?