Vzácne

Autor: Marie Stracenská | 29.9.2014 o 14:31 | Karma článku: 16,25 | Prečítané:  1890x

Sestra ho vždy predbehne. Vyzúvam sa v predsieni, keď počujem dupot. „Maminkááááá!“. Sojka sa chytá zárubne a brzdí v zákrute, omotá sa mi okolo pása a stíska ma. Matúš dobieha dve sekundy po nej. Z veľkej časti som už obsadená, objíme ma teda poza drobkin chrbát. Snažím sa ich obsiahnuť oboch, aj tak zo mňa má však Julka vždy trochu viac. Postískame sa a zas sa utekajú hrať. Málokedy stihnem zvlášť vyobjímať Matúša. 

 Julka je veľmi kontaktná. Miluje spať so mnou a niekedy noc v našej veľkej posteli vyhandluje s tatom. On si vtedy stavia provizórnu v detskej a spí tam – zatiaľ čo ona usína spokojná držiac ma za ruku. Dotýka sa ma pri každej príležitosti, málokedy prejde okolo bez pohladenia. Kedy sa len dá objíme ma, strčí sa mi pod plece alebo si na mňa sadne.  Na gauči je vždy tesne vedľa mňa. Po prebudení ju ešte stále občas obliekam – je nám obom príjemné začínať deň spolu jemnými dotykmi. A potom pred školou je Matúš dávno v šatni, keď my dve sa ešte objímame na schodoch a želáme si po ikstý raz pekný deň. Večer ma na dobrých pár minút zamestná objímaním a bozkávaním – hovorí tomu „tuľkanie na dobrú noc“.

Matúš to má inak. Neobsedí a radšej si stavia vlastné kráľovstvá, než by mi robil spoločnosť v kuchyni alebo sedel pred rozprávkou. Namiesto maznania so mnou sa mocuje s tatom či synovcom. Zatiaľ čo ja si tľapkám s jeho sestrou, on behá po byte a huláka v zápale boja.

Ale raz – dvakrát za deň príde tá chvíľa. Keď len tak podíde ku mne, potiahne ma za ruku a sám sa postaví na špičky. Našpúli pusu a jemne ma pobozká. Jeho objatie trvá málokedy viac ako dve sekundy. Presne taký dlhý čas, aby som sa stihla zhlboka nadýchnuť. Je mäkký a stále ešte mi vonia. Pritisne si ma a ja cítim, aké jemné sú jeho nakrátko ostrihané vlasy. Zavriem oči a každým kúskom svojho tela chcem vnímať tú nesmelú blízkosť, drobné dlane na mojom chrbte a krku a teplo jeho dychu, keď hovorí „ľúbim ťa, maminka, si najlepšia“. Mnohé mamy synov to tak asi majú.

... a potom sa  vyšmykne a zas niekam uteká. Neskúšam tú chvíľu predĺžiť. Nech je to presne tak, ako to má on rád. Ako je to jemu príjemné. Hoci... pozerám sa za jeho migajúcimi pätami a vravím si - za tie dve sekundy by som hocikedy dala celý rok.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?