Nemoderné

Autor: Marie Stracenská | 19.9.2014 o 15:44 | Karma článku: 10,94 | Prečítané:  1085x

Číta, kde sa dá a kedy sa dá. Vyťahuje knihy, ktoré sme spolu  dávno prelúskali, občas za mnou príde a pýta si nové. Na návšteve vždy prejde knižnicu a požičia si. Najnovšie si sám povyberal Osmijanka, Hrdinský zápisník a Rychlé šípy. Aj ja som ich ako dieťa mala rada. Mohla som ich čítať v pokračovaniach aj stále dookola.

„Mami, čo je to Kčs? A prečo hovoria učiteľke súdružka? Ako vyzerá telegram? Na čo je čiernobiely televízor? A čo je to klubovňa? Čo presne znamená bobrík? Môžem ho mať aj ja?“  Každý deň nová otázka. Až pri odpovediach mi dochádza, aké sú tie knihy nemoderné. „Naozaj si nechceš vziať niečo iné?“, opýtala som sa ho včera.  V polici máme kopu nových kníh. Pekných, súčasných, zaujímavých. Prekvapene sa na mňa otočil. „Prečo? Veď ešte nie som ani v polovici,“ pozrel sa na zošit Rychlých šípov vo svojej ruke. „Tak sa ti to páči?“ „Veď je to super! A, mami,  požičal som Hrdinský zápisník Gáborovi. Pozrel si ho cez prestávku a zapáčil sa mu.“

Tie knihy sú možno nemoderné. Mnohé z vecí, o ktorých chrúst číta, asi nikdy neuvidí. Stránky žltnú a hrubnú.  Majú však v sebe magnet, ktorý je silnejší ako neznáme reálie. Sú to príbehy a skvelý spôsob, ako sú napísané. Ich autori, to sú naozaj frajeri... Vďaka. Za to, že v tých starých knihách máme so synom spoločných priateľov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Američania spozorneli. Slovenský princ je hodný Oscara

Veľký šľachtiteľský príbeh sa začal celkom nenápadne.


Už ste čítali?