Box of nothing

Autor: Marie Stracenská | 17.9.2014 o 10:59 | Karma článku: 9,21 | Prečítané:  1086x

„Deje sa niečo?“ Pozerám na muža na gauči. Už hodnú chvíľu sedí a díva sa pred seba. „Bolí ťa niečo? Stalo sa ti niečo?“ „Len sedím.“ „A? Si si ublížil pri robote v garáži? Alebo rozmýšľaš, čo budeš robiť teraz? Si hladný? Môžem ti nejako pomôcť? „Len sedím.“ Pod paľbou mojich otázok neochotne vstáva a ide sa napiť. „Bol som vo svojom Nothing boxe.“  Pokrčím plecami a zamrzí ma, že som mu návštevu pokazila. Ten box mu strašne závidím.

Majú ho vraj len muži. Prázdne miesto v hlave, kde nie je vôbec nič. Tam sa uchyľujú, keď potrebujú vypnúť. V čase, keď sú v ňom, vyzerajú trochu ako paralyzovaní.  Nekomunikujú, nehýbu sa, len existujú. Aj ženy by sa na to miesto chceli pozrieť. Lenže hneď by začali mať chuť kadečo vylepšiť... a už by to nebola Škatuľa ničoho. Už by tam bolo Niečo.

Skúšala som nájsť také miesto aj vo svojej hlave. Nemám ho. Všade čosi je. Keď si na chvíľu sadnem a chcem len tak byť, okamžite vybehne kopa zatúlaných drobností. Ešte by som mohla pozašívať veci. Treba dať prať. Možno by sme si mohli s malými niečo prečítať. Mamke som dlho nevolala. Umývačka je vybratá? Kamoške darček chcem ísť kúpiť. Mohla by som do albumu doplniť nové fotky... Vyskočím a idem robiť, čo treba. Nikdy sa cez to všetko nedopracujem k „ničomu“. Ani na chvíľku. O to viac chlapom tú ich schopnosť prajem. To musí byť úľava, nič nerobiť a vôbec nemyslieť. Vedia to bez dlhých tréningov meditácie. Takmer kedykoľvek a na akýkoľvek dlhý čas – kým ich nejaká ženská nevyruší. Po vytrhnutí sa vraj do Ničoty ťažko vracia. Aspoň tak vravel môj najbližší správca Nothing boxu.

O pár dní bude mať narodeniny. K darčekom pre neho pridám ešte jeden. Bude vyzerať ako Nič, lebo bude len v mojej hlave. Bude to predsavzatie. Keď ho po celý budúci rok uvidím sedieť uprostred dňa v stave totálnej paralýzy, prejdem okolo čo najtichšie a najnenápadnejšie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?