Papiernictvo a papiernička

Autor: Marie Stracenská | 23.5.2014 o 11:23 | Karma článku: 8,81 | Prečítané:  897x

Papiere, šanóny, scvakávačka. Obaly, štítky. Ešte... Kráčam po predajni a napadne mi – škatuľky. „Máte, prosím?“, obraciam sa na prvého človeka, ktorý vyzerá, že sem patrí. „Tam a tam,“ vysvetlí mi sympatická pani. Cestou sa však ešte pristavím pri perách a lepiacich páskach. „Našli ste?“, opýta sa, keď ma míňa. „ Ešte nie, ale som na ceste.“ O chvíľu ma vidí skláňať sa nad policou. „Ak chcete toto, dobre si rozmyslite, koľko potrebujete. Tieto škatuľky sú málokedy a rýchlo sa minú,“ upozorní ma. „A máte ešte nejaké?“, pýtam sa. „Pozriem sa,“ odpovie. O chvíľu ich objednáva zo skladu a o päť minút mi ich prináša. Aké milé hneď zrána, vravím si. Zaplatím a spokojná smerujem do práce. Celkom sa ten deň dobre začína.

O pár dní som v predajni zas. Zle som to odhadla, treba ešte niečo dokúpiť. Pri pokladni narážam na tú istú pani, aj ona si pamätá mňa. „Keď sem chodievate, máte našu zľavovú kartičku?“, pýta sa. Viackrát som ju skúšala vybaviť, ale vždy som tlačivo niekam založila alebo sa stratilo. Preverí počítač a o minútu držím kartičku v ruke. Päť percent z ceny, to poteší. Opäť nečakane príjemné ráno.

Ako na klavír, vravím si, keď do papiernictva idem po tretí raz za mesiac a nadávam si za zlé plánovanie. Snáď na pár týždňov naposledy ukladám veci na pokladničný pult. A opäť sa stretávam so známou  dámou. Priateľsky ma pozdraví. „Naozaj sem chodíte často. Nie ste náhodou živnostníčka? Ak by ste boli, môžete mať u nás ešte väčšiu zľavu. Nechcete?“ Prikývnem. Vytiahne potrebný formulár a sama vypíše, čo treba. Ostatné neskôr, aby ma po ceste do práce zdržala čo najmenej.

Úspech firmy je na jej ľuďoch, vravia manažérske príručky. Táto má na tých správnych evidentne šťastie. Až budem potrebovať niečo papierové nabudúce, pokojne si urobím zachádzku. Komu česť, tomu česť pastierovi trúba – hovorieval môj kolega. Pani z bratislavského  ŠEVTu na Plynárenskej  rozhodne to prvé...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?