Nanovo

Autor: Marie Stracenská | 7.4.2014 o 14:17 | Karma článku: 9,90 | Prečítané:  781x

Stačí vyčistiť raz za mesiac - písali v knižnom návode na použitie škrečka. Túto vetu sme si osvojili spolu s jedálnym lístkom a varovaním, že je krehký a preto aj keď uhryzne, netreba sa zľaknúť a pustiť ho z metrovej výšky na zem. A tak z času na čas, keď ma nos upozorní, že máme zvieratko, rozoberieme klietku a čistíme.

Vysypeme starú podstielku a časť z nej odložíme, aby sme ju mohli škrečkovi vrátiť. Aspoň niečo mu po dôkladnom upratovaní bude blízke a vraj sa mu tak ľahšie zvyká na nový domov. Vyhodíme zvyšky jedla, ktoré si navláčil do domčeka. Poriadne všetko umyjeme - on nevie, že nie je v divočine a  tie natlakované čerstvé kúsky zeleniny do zásoby mu robia skôr zle ako dobre.  Vytrieme miesto, kam robí potrebu. To robím ja - a potom nastáva radostná časť, ktorú vykonávajú deti. Nasypať  novú podstielku, pridať prázdnu rolku od toaleťáku, malé drievko, čistú vodu a nové jedlo. Plus zvyšky starého domova. Vypustiť škrečka - a nechať ho si zasa zvyknúť.

Posledný raz som plastové vrecko plné starého zvieracieho domova vyhadzovala cez víkend. A uvedomila som si, že prechádzam podobným procesom. Zatváram dvere za jednou prácou a púšťam sa do novej. Patrí k tomu aj vyhadzovanie starostí a ťažkostí, ktorú dni priniesli. Odkladám dokumenty a poznámky, naskladám ich do jednej škatule s nápisom a dátumom. V počítači aj na kľúči na jedno miesto zálohujem agendu posledných mesiacov. Nechávam si najmenej znečistenú trošku, pekné spomienky a skúsenosti. A hlavne ľudí, ktorých priniesla.

Každý z nás je občas ako škrečok. Raz za čas príde chvíľa dôkladne upratať, vyčistiť si priestor, nadýchnuť sa a začať odznova. Neviem aký ten nový domček bude. Ale teším sa naňho. No a keď príde ťažko, zavŕtam sa do starej podstielky, nájdem tam známe bezpečie a útočisko... a silu meniť tú novú časť tak, aby aj v nej bolo dobre.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?