Vojačik

Autor: Marie Stracenská | 27.2.2014 o 14:04 | Karma článku: 13,02 | Prečítané:  1044x

Trinásť stupňov ma prehovorilo odložiť teplú bundu a vytiahnuť odložený jesenný kabátik. V chvate som ráno schytila kabelku, tašku, do vrecka hodila telefón a kľúče. Netypické ráno, keď nenaháňam deti do školy, som zrazu mimo rutiny ja sama nestíhala. Deti sú na prázdninách u babky a zjavne nielen naše - uvedomila som si na prázdnych ranných cestách.  Zaparkovala som a vykročila k práci. Ruka mi vbehla do vrecka. Vždy je prázdne, maximálne v ňom občas nájdem zabudnutú papierovú vreckovku. Nemám rada vrecká plné kadečoho, vyťahané a pokrčené. A teraz sa prsty dotkli niečoho čudného. Malého, ale s hranami a výčnelkami, čo to je? Vytiahla som plastového vojačika. Takého, čo sa predáva vo vrecku s celým šíkom vo dvoch súperiacich farbách.  

Jeden z Matúšových bojovníkov. Neviem, kde sa tam vzal. Drží meč a štít, hlava vztýčená. Hračka. Spoločník. Má výborné načasovanie. Zbojníci sú preč už pár dní a mne je tak tupo smutno. Má skvelú veľkosť, môžem ho skryť v dlani. Je dokonalý v tom, ako si pri ňom okamžite dokážem predstaviť chrústa sústredeného nad bojovou formáciou. Obyčajný kus umelej hmoty. Úžasný.

Neviem, odkiaľ prišiel tento bojovník. Možno som ho v jeseni našla pohodeného v aute, možno zapadnutého niekde v predsieni a  nechcelo sa mi ho odnášať do detskej. Najlepšie veci prichádzajú nečakane. Môžem myslieť na hocičo, ale vždy, keď sa ho vo vrecku dotknem, vrátim sa na zem. Do pokľaku na svetlý koberec k hradu z kociek. Do dokonalého sveta, usmiateho, hravého, bez starostí, v skvelej spoločnosti. Tam, kde je mi najlepšie. A je mi super.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

KOMENTÁRE

Trump je v Poľsku populárnejší než pápež

Prezident potešil Poliakov poukazujúc na úlohu Poľska pri budovaní Západu.


Už ste čítali?