Šarmo

Autor: Marie Stracenská | 28.12.2013 o 12:09 | Karma článku: 15,37 | Prečítané:  1045x

  „Mami! Pomôžeš mi?" „Varím, Juli. Ty môžeš pomôcť mne." „Ale..." „Nemusíš, aj tak som o chvíľu hotová. Opýtaj sa tata." O chvíľu prichádza znovu: „Tato povedal, že teraz nie." „Tak sa hraj chvíľu sama." Zamračí sa. Typická ženská, čokoľvek robí radšej v spoločnosti. A brata práve teraz komandovať nemôže, ten si číta a neplánuje to meniť. „Tak to u tata skús ešte raz, so svojím vrodeným šarmom." „Dobre." Odchádza. A otočí sa: „Čo je to šarmo?" Usmejem sa. „To je to, Julinka, čo máš v sebe a čo používaš, keď sa niekomu chceš zapáčiť." „Aha," trochu nepresvedčivo prikývne, že rozumie, a mieri priamo za otcom. „Tati, poď sa so mnou hrať. Tatinko, tatinečko."  

O päť minút neskôr. „Čo sa na teba najviac hodí? Vieš všetko najlepšie. Si zvedavá. Nemáš rada, keď niečo nejde podľa plánu..." Tato v ruke kniha a pod pazuchou dcéra, dáva malej otázky. Určite je to v jeho živote prvý a jediný dievčenský test. A vôbec nevyzerá nestotožnene a že mu to vadí. Nechal počítač, prerušil niečo dôležité, čo predtým robil. Uvelebený s drobkou tak teraz vydrží aj hodinu.

To je ten rozdiel medzi manželkami a dcérami. Byť dcérou je najgeniálnejší status na svete. Dcéry môžu  chcieť všetko, kedykoľvek a v akomkoľvek  množstve - a s istotou úspechu. Na tatoch trénujú, na ďalších mužoch potom používajú... nevediac, že po tom, čo sa dcéry narodia im už to nikdy nebude také, ako keď samé boli malé. Pozerám na dvojku na gauči. Tato hľadá v knižke o monsterkách nálepky s oblečením. Malá mu vysvetľuje, čo nosí Lagúna. Tato pozorne prikyvuje a spolupracuje. Šarmo funguje dokonale. A hravo by stačil aj v polovičnej intenzite.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?