Muž

Autor: Marie Stracenská | 11.11.2013 o 12:56 | Karma článku: 16,14 | Prečítané:  2164x

„A čo na to váš muž?" Nadýchla som sa. Čo? No... „Podržal ma. Povedal, že do toho mám ísť, že by mi bolo ľúto, ak by som to neurobila." Hovorím nahlas slová a v hlave na pozadí mi bežia desiatky ďalších. Preňho tá jedna veta znamená, že zatiaľ čo ja idem za svojím snom a budujem si nový pracovný svet, on bude musieť byť ten, čo je každý deň schopný vyzdvihnúť deti z družiny. A veľa ďalšieho.

Mením prácu, dobrovoľne. A zásadne. Z istoty to neistoty, od niečoho, čo po rokoch zvládam s ľahkosťou priamo na bojové pole. Nie je to  zmena len pre mňa. Namočím do nej celú rodinu a veľa priateľov. Prvé mesiace budú veľmi rušné. A tak otázka - čo na to môj muž - prichádza zákonite z viacerých strán. A vďaka nej som si znovu pripomenula, čo doma mám.

Ten vzťah dávno nie je ideálny. A to nehovorím len o situáciách, keď sa môj muž riadi podľa hesla „keď chlap niečo sľúbi, netreba mu to každý polrok pripomínať". Na časy zaľúbenia a chodenia dali roky starostí dávno zabudnúť. Staviame viac na rešpekte a úcte.  Fakt je, že je pri mne vždy, keď potrebujem. Že jeho uši sú ochotné počúvať výlevy a náreky. Že jeho oči si zvykli na zachmúrenú tvár, keď nie je dobre. Že jeho mlčanie mi často vadí, ale zas padne dobre, keď nevládzem počúvať žiadne slová. A hlavne, obetoval svoje ambície pre to, aby som mohla ísť svojou cestou ja. Je našim deťom mamou a svojej žene vŕbou a oporou.

Každý rozumie slovu „muž" inak. Každý má iné skúsenosti. V mojich očiach chlapa nerobí len to, že živí rodinu. Ani to, že vie buchnúť po stole a presadiť si svoje. Že má ráznu ruku a používa ju na riešenie ťažkých situácií aj vykonávanie chlapských robôt. Nič z toho žene nemusí zaručiť, že ten, koho má doma, je naozaj Muž. Ja som šťastná žena. Doma Muža mám.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?