Hlasy

Autor: Marie Stracenská | 31.10.2013 o 10:53 | Karma článku: 14,93 | Prečítané:  814x

Zavolajte niekomu, komu dôverujete. Kto vám nikdy neublížil - a vôbec s ním nemusíte riešiť to, čo vás práve čaká a znervózňuje. Hlas blízkeho človeka vám pomôže upokojiť sa. Ani neviem, koľkokrát som tieto vety hovorila ľuďom počas rozprávania o tom, čo robiť proti tréme. Jedna z mnohých rád, ktoré niekedy pomôžu.

Fakt ťažký deň. Nepotrebujem sa zbavovať žiadnej trémy, vlastne ani mi nemá kto ako poradiť. Ale padá na mňa celý svet a do čoho sa pustím sa vydarí len trochu. K tomu nízky tlak, napätie a nepokoj zo všetkých okolo. Fuch, dnešok je boj. Musím sa z toho dostať sama, ale pomôže aspoň trochu z tej ťarchy zvaliť na iného. „Čau," hovorím do telefónu. „Čau," odzdraví manžel. „Nič nechcem, len mi chvíľu rozprávaj ako sa máte." Muž sa nadýchne a v momente ticha počujem v pozadí švitoriť zbojníkov. „Alebo vieš čo, len to drž tak, aby som malých počula." Nechcem s nimi hovoriť, nevedela by som z nich ťahať zmysluplné vety. Ale rada ich pozorujem pri hre, keď sú úplne prirodzení, hrajú sa len sami dvaja a netušia, že tretí sa díva. Teraz som ďaleko, ale aj zvuk postačí. Zdá sa, že stavajú bunker. „Podaj mi, prehoď to, ešte jeden štipec, tu bude obchod, áu, nerob, prepáč,  podaj mi ešte jednu deku, nechaj miesto aj pre rytierov, ešte to podopri..." Do toho buchot ako niečo spadlo a zastreté chichotanie. Nevidím ich, ale tuším, že sa v klbku váľajú po veľkom červenom vankúši, ktorý je možno bránou do ich stavby. Keď prídem domov, hrdo sa ňou pochvália. „Super," hovorím do slúchadla. „Stačí, ďakujem."

Panáčikovia. Môj svetlý bod v zlých dňoch. Od dnes prestanem radiť nepokojným, aby zavolali manželom, mamám, kamarátom. Je lepší recept na upokojenie a nájdenie rovnováhy. Byť chvíľu neviditeľným svedkom tej najobyčajnejšej detskej hry. Bez pretvárky, prirodzenej, radostnej, plnej prekvapení. Deň niekedy veľký tmavý bunker. A deti sú v ňom najlepší sprievodcovia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Američania spozorneli. Slovenský princ je hodný Oscara

Veľký šľachtiteľský príbeh sa začal celkom nenápadne.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?