35-ročný dôchodca

Autor: Marie Stracenská | 23.10.2013 o 13:04 | Karma článku: 14,68 | Prečítané:  3224x

„Modelky? Tie sú na tom ešte dobre. Keď sa dobre zapíšu a potom vydajú, sú za vodou." Kamarát je počítačník. Čo presne robí netuším. Nerozumiem tomu. Keď som sa pokúsila o neumelú lichôtku, že jeho schopnosti nebudem mať ani za tri životy, zasmial sa. „No vidíš. Ale aj tak o dva tri roky už môžem ísť do dôchodku." Má tridsať päť. „Programátori a IT experti dlho nevydržia."

„Už teraz nestíham za chalanmi, čo končia vysokú. Vedia viac a rýchlejšie spájajú." Vôbec to nehovorí rozladene. Iba vecne, ako to už technici majú. „Veď to stále môžeš dobehnúť, nie?" „Na chalanov, čo deň aj noc sedia pri kompe už nikdy nebudem stíhať. Mám rodinu. Už nemôžem týždeň nevyjsť z izby a jesť len prinesené pizze." „Tak čo budeš robiť? Môžeš učiť?" „Neviem. Asi. Alebo budem robiť to, čo viem, aj keď už nie špičkovo."

Vždy som si myslela, že najrýchlejšie starnú tí, čo sa živia telom. Športovci, tréneri, modelky. A najpomalšie ľudia, ktorí vedia niečo poriadne. Rukami alebo hlavou, ale naozaj dobre. Ale evidentne som si myslela zle. 35 rokov nie je tak neskoro naučiť sa niečo nové. Či to bude poriadne, je otázka. „Bavia ťa tie počítače stále?" „Nič iné ma nebaví viac." To je asi kľúč. Hlava, ruky, telo. Informácie, záhradnícka lopatka, klaviatúra, skúmavky, mastičky. Je jedno, čo koho živí ak to robí rád. Kamarát to vie: „Človek nemusí byť celý život najlepší z najlepších. Do dôchodku je ďaleko. Nebudem sa už snažiť dobehnúť mladých. Skôr snažiť sa o to, aby som do roboty ešte dlho chodil s chuťou."

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?