Koncert, ktorý nebol

Autor: Marie Stracenská | 12.8.2013 o 11:37 | Karma článku: 12,95 | Prečítané:  924x

Tešili sme sa týždne. Uvidíme a budeme ich počuť naživo. Pesničky kapely so spánkom v názve počúvame dookola a poznáme každý poltón. Dlho sme odkladali zo študentských zárobkov. Muzikanti a Praha a priatelia a sloboda!

Vo vrecku pár drobných a v ruksaku len náhradná mikina a voda. Okolo nás závoj voľnosti a očakávania. Na kraji cesty, ktorá ešte ani nesnívala o komplikovaných diaľničných privádzačoch, s dvihnutým palcom nestojíme ani pol hodiny. Tri mladé ženské, do Prahy to ide na dva šupy. Pod Václavom nás vyobjíma kamarát - že sa urobil krásny deň! Čerstvé popoludnie, prostriedok leta, máme ešte celé hodiny pre seba. Deň, keď sa asfalt lepí na topánky a nikomu sa nechce túlať medzi budovami. Čo teraz? Okúpať sa... V Prahe o prírodnej vode na kraji s rákosím môžeme asi len snívať. Ondráš nás naloží nás do auta a vyrazí. O pol hodiny sme presne pri takom jazere, na aké sme si netrúfali ani pomyslieť. Na brehu šuchorina a žiadny zráz, voda príjemná a čistá.

Hodina k hodine, treba pomaly na štadión.  o ceste sa k nám pridávajú hlúčiky ľudí - ale čudné, podobné hlúčiky kráčajú aj oproti. Prídeme k bráne a tam sa dozvedáme. Spevák ochorel, koncert sa prekladá. Peniaze vám vrátime, ospravedlňujeme sa... Zvyšok už v sklamaní nepočujeme. Obraciame sa smerom k mestu. Čo teraz s  mladým večerom a zvädnutými očakávaniami... Schádzame do centra, ulice sálajú a nám sa už nechce mračiť. Lennonov múr. Hradčany, Staromák. Ale iné, než sme ich videli predtým. Chalanov, čo išli na rovnaký koncert ako my je plná Praha. Postávajú na rohoch a spievajú, pristavíme sa a nechce sa nám ďalej. Na Karlovom moste upratali krámky so suvenírmi. Namiesto nich si na dlažbu posadali skupinky s gitarami, struny hrajú Everybody hurts a Night swimming. Prisadneme si. Máme čas. Nad hlavami obrovský oranžový mesiac, svet vonia a je jeden z tých neskutočných večerov, keď aj o polnoci sa dá túlať vonku v tričku bez rukávov. Posunieme sa, ale len kúsok, na Karlovom námestí zas stojí chalan s flautou - a podľa tónov sa aj on chystal stráviť večer tak ako my. Nikdy predtým Praha nebola taká úžasná. Ani nikdy potom, ako v ten magický deň, keď sa nekonalo to, na čo sme sa najviac tešili, ale zas sa splnili všetky ostatné priania.

Keď nadránom nasadáme do vlaku, máme plnú hlavu pesničiek. Slávnych hudobníkov sme nevideli. Lístky sme nakoniec vrátili a neprišli na náhradný termín. Lebo tú noc sme zažili ten najlepší koncert. Koncert, ktorý nebol.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?