Partitúra

Autor: Marie Stracenská | 19.7.2013 o 14:51 | Karma článku: 13,75 | Prečítané:  1332x

Zbojníčka hrá už dobrých dvadsať minút. Je vytrvalá, ale už začíname mať dosť. Ani cez prázdniny nechce zabudnúť ukladať prsty na flautu, aby nestratila cvik. Veď nech. Keď ju hranie baví, nás to môže len tešiť. Predsa jej teraz nepôjdem povedať, aby kvôli nášmu pohodliu prestala. Prešla pár cvičení, stupnicu v rôznych podobách. A Išlo dievča po vodu. Viac pesničiek nevie. „A ja už viem na akordeón štyri!", hecuje ju brat. „Aj ja sa naučím!" Hm, takže tak skoro neskončí...

Trápi nástroj ešte hodnú chvíľu - ale potom víťazoslávne vychádza z izby: „Pozri, mami! Už viem aj Maličká som!" Kladie na linku popísaný papier a podľa neho hrá. „Pekne, šikulka." Otočím sa od hrncov a zbadám -  zápis. Skúšala tóny a spísala partitúru.

                         

Píš ako počuješ...  Deti sú úžasné v tom, ako od podstaty berú svet.  Ten kus papiera ma baví. Tvorivosť je niekedy dôležitejšia, než pravidlá. Samostatnosť je vlastnosť, ktorá sa jej veľakrát zíde. Bezprostrednosť jej možno veľakrát  pomôže v boji s autoritou bez argumentov. A vytrvalosť ju bude posúvať a pomáhať jej nevzdávať sa. Zišlo by sa aj mne občas vymeniť dospelácku hlavu plnú pravidiel, stereotypov a predsudkov za takú, ktorá sa netrápi kreslením nôt a notovou osnovou - a bez mihnutia oka napíše dĺžeň nad G, H a D.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

KOMENTÁRE

Trump je v Poľsku populárnejší než pápež

Prezident potešil Poliakov poukazujúc na úlohu Poľska pri budovaní Západu.


Už ste čítali?