Medzi nimi

Autor: Marie Stracenská | 27.6.2013 o 11:08 | Karma článku: 14,68 | Prečítané:  1085x

„Mami! Ona ma sotila!“ A on si na mňa prdol!“ „Neprdol“ „Prdol!“ „Ale iba trochu! A ty si povedala, že som nešikovný!“ „Lebo ty si povedala, že som hlúpy!“ Ako strašne ich neznášam! Tieto hlúpe hlučné hádky... „Juli, prečo si povedala, že je Matúš hlúpy? A ty nerob cirkus, Matúško, vieš, že to nie je pravda. Prestaňte sa večne naťahovať,  je hrozné vás počúvať.“ Zasa raz sa cítim ako policajt. Možno sa tak učia priebojnosti, nebyť  mäkkí  a mať pohotové reakcie. Ale nešlo by to aj inak? Nešlo? Aj nás so sestrou mamka ako deti často  napomínala – nehádajte sa! A nechápala som, čo furt rieši – veď sa len bavíme. Teraz som sama mama a tie  krátke aj dlhé hádky a naťahovačky ma privádzajú do vývrtky. Začínajú sa už ráno: „Ty si si kratšie čistil zuby!“  a končia sa večer minútu pred spaním: „Ja idem dnes prvý na záchod!“ Zvýšený tón a obviňovanie, urážanie sa, oduté líca.

Matúš sa dnes zobudil skôr. Obliekol sa a umyl so mnou, pomohol s raňajkami. Aj sa trochu obávam, ale poviem to: „Prosím, ťa, choď zobudiť sestru, dokončím desiatu.“ Chvíľku sa nič nedeje, do detskej vchádzam opatrne. „Julinka. Julinečka, bábika, dobré ráno. Vstávaj. Už treba ísť do školy.“ Matúš sedí pri sestre, hovorí ticho a jemne ju hladí po vláskoch rozliatych po vankúši. Malá otvorí oči. „Dobré ráno, Matúško.“ Natiahne sa a usmeje. Rozkošní sú... Taký gýč. A mne je z neho tak pekne pri srdci.

O pár minút sadáme k stolu. A je to tu zas. „Ty máš viac mliečka ako ja!“ „Nemám! Ty si zas mala včera viac sušených banánov!“ „No a čo, mám ich rada!“ „Aj ja ich mám rád! A budeš tučná! A už skoro si!“ „Nebudem! Mami, však nie som tučná?“ Čo som komu urobila... Možno sa tak učia priebojnosti, nebyť  mäkkí  a mať pohotové reakcie. Asi si to ako mantru napíšem na chladničku, nech to mám stále na očiach. Lebo inak ma z tých ich súrodeneckých cvičení trafí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

KOMENTÁRE

Trump je v Poľsku populárnejší než pápež

Prezident potešil Poliakov poukazujúc na úlohu Poľska pri budovaní Západu.


Už ste čítali?