Modro bielo červený

Autor: Marie Stracenská | 3.6.2013 o 15:42 | Karma článku: 10,87 | Prečítané:  829x

Bola skoro polnoc, ale ani jednému sa nechcelo spať. Nechceli sa hádať. Ale stalo sa. A po kriku to v oboch vrelo a ani jeden nevedel povedať prepáč. Bývanie v podnájme s kamarátmi má svoje čaro - no nie v takýchto situáciách. Nebolo kam ujsť. Iba do kuchyne.

Prvá sa dvihla ona. Napije sa. Kým odtekala voda napadlo jej, ako by sa mohla ospravedlniť  bez slov. Predvčerom kúpila pár fliaš limitovanej série modrej sladkej vody. Vedela, že rád mieša nápoje, mohlo by sa mu to zísť. Vytiahla fľašu zo špajze. Z chladničky ešte malinový sirup a otvorenú fľašu slivovice. Otočená k linke začala jemne liať po lyžičke sirup na spodnú vrstvu modrej gebuziny. Tak ju to učil, trpezlivo, pomaly. Počula, ako sa otvorili dvere a tiež vošiel do kuchyne. Stála mu chrbtom a zakrývala fľaše. Neotočila sa. Tiež siahol do špajze a niečo odtiaľ vytiahol. Na modrej vrstve sa jej červená pekne držala, ešte opatrne naliať poslednú číru - sústredená so stisnutými perami robila všetko preto, aby sa tekutiny nezmiešali. Prsk. A cinkot lyžičiek a skla. Otočila sa k stolu, pri ktorom stál on. Pri sebe mal modrú limonádu, fľašu s červenou griotkou a priehľadný tonik. To, čo vznikalo v jeho pohári vyzeralo podobne ako jej, len s prehodenými farbami. Dvihla svoj pohár a ukázala mu ho. A zrazu nebolo treba vôbec nič hovoriť . Ochutnali najprv jeden, potom druhý drink. Brek. Pili už aj lepšie. Tak... Skúsme spraviť  jeden spolu, navrhol. Vytiahli tretí pohár, umyla dlhú lyžičku a začali kombinovať. Stojac tesne vedľa seba, prsty sa im pri nalievaní dotýkali. Nedopité poháre nechali pri umývadle a spolu sa vrátili do izby.

Už nevie, prečo sa vtedy pohádali. Ale stále si dokáže vybaviť lepkavú mapu červeného sirupu, ktorý kvapol na linku. Syčivý zvuk po otvorení fľaše plnej bubliniek. A prítmie svetla z digestora, ktoré skromne osvetľovalo kuchyňu v starom byte. Modro bielo červené drinky. Dnes už by ten svoj neurobila. Piť sa veľmi nedal. Ale občas si naňho aj po rokoch spomenie. Práve preto, že  kvôli pitiu ani jeden z nich nerobili...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?