Záhada Zúbkovej víly

Autor: Marie Stracenská | 23.4.2013 o 13:10 | Karma článku: 12,97 | Prečítané:  2871x

„Holému Havkovi vypadol zub", oznamuje mi večer zbojníčka hneď medzi dverami. „Prvý?" „No, myslím, že áno. Veď bolo načase, má šesť rokov. Aha, tu." Ukazuje mi plyšovú tvár s ňufákom a bez úst, tie sa dávno vypárali. Nič nevidím, ale hrám jej hru: „No, tak mu musíš povedať, aby tam nestrkal jazyk a že ho to bude bolieť len chvíľku." „A dám mu ten zub pod vankúš", uteká sojka nejaký pohľadať, „aby ho našla Zúbková víla."

Keď malých ukladám myslím na to, že až drobci zaspia, mohla by som Holému Havkovi podstrčiť nejaký cent . Vypadnuté zuby detí uložené pod poduškami  zvyknem uprostred noci meniť za euro, zakaždým po ňom ráno nedočkavo siahnu a tešia sa. Havkovi bude cent stačiť.

„Maminka! Pozri! Našla ho!" Beží ku mne malá ráno v jednej ruke Havko a v druhej - centová minca. Snažím sa netváriť prekvapene.  Ja som mu ju pod vankúš nedala. So zatvorením dverí na detskej som večer pozornosť pre Havka pustila z hlavy.

Akí už sú veľkí, vravím si každú chvíľu. Toť išla po prvý raz sama jazdiť na kone. Tento týždeň aj do hudobky.  A teraz sa stala pre svoju najobľúbenejšiu hračku Zúbkovou vílou. Ešte asi dlho dievčatko nezaspí  bez Holého Havka v náručí. Ale myslím si, že tento rok na Vianoce už nebudem musieť pri vyrábaní darčekov zahmlievať o Ježiškovi.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Dobrovoľníci a štátna drogová politika sú v napätí

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

ŠPORT

Bratia posielajú väčšinu platu rodičom

Synovia majstra sveta prekonali otca.


Už ste čítali?