Dotazník

Autor: Marie Stracenská | 13.3.2013 o 12:58 | (upravené 13.3.2013 o 13:14) Karma článku: 21,80 | Prečítané:  7187x

„A v škole nám dali niečo veľmi dôležité", trvala malá na tom, že jej tašku osobne prezrú obidvaja rodičia. „To je asi toto," vytiahol tato potlačený papier. A ten odštartoval búrlivú debatu. Neznámy muž Patrik Tóth ani len netuší, ako nám dvihol tlak. A možno na tom bola podobne nejedna domácnosť šamorínskych školákov.

„Firma Vermogensberatung Patrik Tóth v spolupráci s MFSR predstavujú projekt Moje dieťa Moja família" je nadpísaný papier s farebnými písmenami a obrázkami. Aká firma? Aký projekt? Firma, pán Tóth a MFSR - skratku prekladáme ako ministerstvo financií - sa zaujímajú o štart do života našich detí, ich štúdium, športové vyžitie, poistenie rizík a bývanie. Spomínaní nám ponúkajú nezávislé finančné konzultácie a ubezpečujú, že projektom podporujeme svoju rodinu. Obrátime stranu - a hľa, dotazník. Pýta sa, čo nás zaujíma. Ohľadom hypoték, zmluvného poistenia, dôchodku, diania na finančnom trhu. Bonusová otázka - či máme nejaký úver s úrokom viac ako 6%. A na záver si dotazník pýta meno, telefón a podpis. „Je tam nejaký web?", obraciam sa na muža. Nie, žiaden. Nič, kde by sme sa „projekte" dozvedeli viac. „Ale tá firma, to je OVB", vysvetľuje zbehlejší manžel. Kto je OVB viem. Finanční konzultanti, k ich práci patrí aj zbieranie kontaktov na ľudí vždy a všade.

Obraciam v rukách dotazník. Hľadím na jasný marketing s cieľom dostať telefónne čísla a informácie o  orientácii ľudí vo financiách a náznaku ich rodinnej situácie. Hm. Takéto niečo prinesú šesťročné deti zo školy? Na druhý deň som poslala otázku na ministerstvo financií, ktoré podľa dokumentu „projekt" zastrešilo. Tu je odpoveď: Ďakujeme za Vašu informáciu. Ministerstvo financií SR nijakým spôsobom nespolupracuje na uvedenom projekte ani so spomínanou spoločnosťou. V otázkach som pokračovala smerom na vedenie školy. „Materiál bol rozdaný s dobrým úmyslom pomôcť rodičom v oblasti finančnej gramotnosti. Snaha pomôcť niekedy nedopadne dobre, čo mi je naozaj ľúto. Netreba  za tým hľadať z mojej strany nijaký marketingový úmysel. Materiál bol nezáväzný a kto nemal záujem, nemusel reagovať," odpovedala mi pani riaditeľka.

Zaujímalo by ma, koľko detí prinieslo vyplnený dotazník z domu späť. A koľkým do pár dní zazvoní telefón: „Dobrý deň, dozvedeli sme sa, že potrebujete poradiť o poistení, hypotéke, úvere, štátnych dotáciách, dôchodku..." Aké etické, riešiť niečo také cez školu.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?