Dvaja za jedného

Autor: Marie Stracenská | 26.2.2013 o 12:56 | Karma článku: 13,22 | Prečítané:  1437x

Labužnícky sa prevaľuje na posteli. Zrazu sa záhadne usmeje, vyhrnie si perinu, vypúli zadok - a puk! Nahlas, presne miereným smerom rovno na sestru.

„Ty si hnusný!" „Ty si trápna!" „Fúj! Ty smraďoch!" „A ty si si zasa na mňa kýchla!" Je to možné, že ešte nemajú sedem a už je tu puberta? Vynára sa mi dávna mamina tvár: „Prestaňte sa stále hádať! Ste sestry!" A moje začudovanie - čo stále má? Veď sa len normálne naťahujeme... Pozriem na dvoch chrústov, ako sa klbčia a pri tom kričia. „Mami! Od ma udrel!" „Ty si ma prvá! A aj si ma kopla!" „Lebo ty si ma pripučil!"

Prestrih, deň neskôr, veľké potraviny.  „A ty máš bračeka alebo sestričku?" „Mám." „Aha. No ale to nemôžeš potom zobrať  len sebe." Zbojníčka  v jednej ruke rozhryzený rožok, druhou siaha do regálu a vyťahuje odtiaľ jogurt - taký, aký cudzí  chlapček už jeden drží. „Ako by to bolo, keby  si zobral dobré len pre seba. Na." Podáva mu téglik s pohľadom, ktorý neznesie odpor. Chlapček ho od nej berie a odnáša obidva ku košíku svojej mamy.

„Toto je môj brácho", ukazuje malá hrdo na víťaza stolného futbalu. „To spievala moja segra", vysvetľuje zas on kamarátom v herni. Pred cudzími, keď nie sú spolu, niet nerozlučnejšej dvojice. Maškrty zásadne berú dvojmo, vždy aj pre druhého. Ale o pár minút neskôr už zasa „ona mi urobila", „on ma udrel", „nerob ty trapko" a „odporná ženská". No nebola by to bez bratov a sestier nuda?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Dobrovoľníci a štátna drogová politika sú v napätí

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

ŠPORT

Bratia posielajú väčšinu platu rodičom

Synovia majstra sveta prekonali otca.


Už ste čítali?