Slová

Autor: Marie Stracenská | 8.1.2013 o 9:26 | Karma článku: 16,97 | Prečítané:  1312x

„Nepustím ťa. Chcem sa ešte tuľkať. Je to lepšie ako pusinkovanie. Pri tuľkaní ... z teba cítim ... takú kvetinku." Drobka ma pevne, nemôžem sa pohnúť. Aspoň ju nezneistí moje dojatie. Ukladáme sa na dobrú noc. Líca pritlačené, nahlas mi dýcha do ucha. Stíska ma z celej sily, ako ja ju.

Už som počula veľa vyznaní. Dávam si ich do malej galérie slov. Určite nie som sama, kto takú má. Keď sú dni, že celý svet vstane hore zadkom a veci sa komplikujú, ticho si na moment niekam sadnem a chvíľu ňou prejdem. Míňam tie vety, mnohé si pamätám doslova, ktorými mi kto kedy povedal, že ma má rád a som mu vzácna. Nevravím, že potom som veselá a šťastná. Ale vždy sa to zlepší. Sú tam väčšinou slová mužov. Niektoré, hoci pekné, poznačené prečítanými knihami, filmami, dialógmi, ktoré sa im zdali skvelé. Sú fajn. Ale na tie detské nemajú. Práve som do galérie vložila ďalšiu. Kvetinka. Bude hneď vedľa inej vety  z tohto leta, ktorá doteraz stála najvyššie zo všetkých.

Dieťa ešte nepozná floskuly. Ľúbim ťa hovorí tak, ako to cíti. Ako Matúš. Pýtali sa ho - ako máš rád maminku? Stuhla som, ja by som ťažko vedela odpovedať. Najviac na svete, hovorím im. Ale podobenstvo? Dieťa odpoveď našlo: „Maminku ľúbim... ľúbim... tak, že asi vybuchnem!"

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?