Ruka

Autor: Marie Stracenská | 1.11.2012 o 11:45 | Karma článku: 25,19 | Prečítané:  2803x

Som tu za dva mesiace asi štvrtý raz. Ako na klavír. Tá istá sestrička, zas iný lekár. Vždy si tu pripadám strašne nesvoja. Bodaj by nie. O chvíľu sa vyzlečiem.

„Dobrý deň," pozdravím sa sestričkinmu chrbtu a závesu pri lôžku. Spoza neho sa ozve tiché odzdravenie. Odhrnie ho ruka v bielom plášti, hľadí na mňa prešedivený pán doktor. Držím žiadanku a predošlé výsledky a preukaz a kabelku a knihu, ktorú som nestihla medzi čakárňou a ambulanciou s ultrazvukom odložiť a pod pazuchou kabát ... a neviem, čo skôr. Lekár sa na mňa zahľadí a natiahne ruku. Pravou si prichytím všetko, čo sa dá a podávam mu preukaz poistenca. „Dobrý deň", zopakuje, ruka stále natiahnutá. Aha, tak nie preukaz. Vyhľadám žiadanku a podávam mu tú. Nie, tak zasa zle. Tak to skúsim ešte raz, výsledky. Ani tie si však odo mňa nevezme. Žeby? „Dobrý deň", zopakujem aj ja. A do jeho ruky opatrne vložím svoju. Potrasie mi ňou a usmeje sa. „Nech sa páči, odložte si to všetko a ľahnite si. Nevyzliekajte sa, urobíme to inak."

Kým ma vyšetruje, hanbím sa. Ale po neviem akom dlhom čase si u lekára nepripadám ako číslo, vecná diagnóza.  Iba jedno potrasenie rukou.  Pár sekúnd. A aký ohromný rozdiel. „Prepáčte, pán doktor. Že som nezareagovala dobre. Ešte nikdy sa mi nestalo, že by mi lekár podal ruku", hovorím, keď si na odchode obliekam kabát. „No... A to je škoda, však." Áno, pán doktor, asi je. Ale toto vyšetrenie si o to viac zapamätám.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?