Anjeli

Autor: Marie Stracenská | 2.10.2012 o 13:07 | (upravené 2.10.2012 o 13:12) Karma článku: 15,32 | Prečítané:  1470x

Už sú to dva týždne. Priviedla som deti do školy. Hneď za dverami vestibulu ma zastavila cudzia učiteľka. „Tu sa s nimi už rozlúčte, odteraz už budú chodiť do šatne sami." Pustila som im ruky, kľakla si, aby som ich mohla objať. S vakmi na chrbtoch to bolo nemotorné. Pobozkali sme sa, zaželala som im krásny deň, zašepkali sme si ako vždy, že sa ľúbime najviac na svete. Otočili sa a kráčali k šatni. Julinka sa ešte obrátila a poslala mi vzdušnú pusu. Zašli - a ja som vykráčala von, k autu a do práce. Ťažko sa ide. Už im nezavesím bundičky, musia sami. Nepomôžem hľadať odkopnutú papuču, nenadvihnem vak. Tak zrazu sú veľkí.

„Maminka, a každý má anjela?" „Ako, či má každý anjela?" „No, či aj ja mám takého, čo ma postráži a či je iný, než stráži Julinku alebo máme spoločného." „Myslím si, že každý potrebuje svojho anjelika. Veď keď sa napríklad naháňaš s Gáborkom a Julinka visí na preliezačkách, to by jeden nestíhal, nie?" O tomto sme sa rozprávali pár minút predtým pri raňajkách. Náhoda. V ten deň mali v škole náboženstvo. A večer som z ich vakov vytiahla dve kresbičky.

             

                 

„To je anjelik", vysvetľuje Matúš čiernu postavičku  s hlavou ozdobenou lúčmi, „a toto pani Mária." „Panna Mária, Matúško." U Julky je to zjavnejšie. Anjeli z obrázka sa mi zrazu menia na tých, o ktorých sme s malými hovorili ráno. Keby som ich mala nakresliť, lepšie by som to nevedela. Pre večne zadýchaného a zodratého  zbojníka niečo medzi Batmanom a veterným rytierom. Druhý pre princezku - dlhovlasý bacuľatý s červenými topánočkami.

Ešte veľakrát budem musieť zháňať pozabúdané a fúkať doudierané. No v to ráno som anjelom strážnym v školskom vestibule odovzdala štafetový kolík. Nechce sa mi ho púšťať z ruky. Ale prišiel čas, keď strážnym budem v šichte, hoci nerada, pomáhať čím ďalej tým menej...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?