Akordy

Autor: Marie Stracenská | 6.9.2012 o 10:59 | Karma článku: 25,65 | Prečítané:  2414x

Čaká nás niekoľkodňová cesta. Už od rána mi hlavou behá, čo kde treba nájsť a nezabudnúť. Odškrtávam, znášam, kladiem na kôpky. Hotovo. Je toho veľa. Vtedy prichádza muž. Prináša tašky a začína triediť. Z každej kôpky niečo odoberie a potom to všetko naskladá podľa systému, v ktorom všetko zbalené nájdete na prvý raz. Deľba práce funguje. Ak by chystal veci on, niečo dôležité by určite vynechal a ja zas nenávidím balenie a nevedela by som to tak kompaktne ani po štátniciach z ukladania.

Je podvečer, od rána som na slnku s deťmi, ohučaná a uťahaná, hoci som nič extra veľké neurobila. Sedím bezmocne na gauči. „Nie? Nebude rozprávka? Fakt chcete stavať autodráhu? No dobre, lepšie ako boj mečmi, to by som už vôbec nezvládla..." Sťažka sa dvíham, keď sa otvoria dvere. „Zbojníci!", volá tato. Odloží ruksak, objíme deti, prezlečie sa a o chvíľu spolu lozia po zemi s nahlas sa smejú. „Dáš si radler?", pýta sa v pauze a rovno vyťahuje jeden z chladničky, kam ho na rozdiel odo mňa nezabudol dať.

„Ten koláč je dobrý, super, že je slaný. Mohol by som z neho zobrať tomu kolegovi, čo mi minule pomáhal?" Pýta sa s plnou pusou, asi naozaj neklame a dá sa to jesť. Usmejem sa. „Jasné, prečo si myslíš, že som ho robila z dvojitej dávky."

Vstávam, keď on už odchádza do práce. Vytieram ospalce z očí: „Dobré ráno!" „Dobré!", dá mi pusu a už vychádza z dverí.  Na linke v kuchyni  vytiahnuté mlieko pre deti a v džbáne uvarený čaj, aby stihol vychladnúť, kým ho budem malým nalievať do fliaš do školy.

Jeden začne, druhý doplní. Nie je to symfónia, skôr krátke etudy. Ich akordy sú jemné a nenápadné. Mnohé stratili iskru a často začuť disharmonický.  Málokedy sa po rokoch nájde nový. Tie, ktoré súznejú, hrajú niekedy celkom ticho. Oplatí  sa započúvať. Čas je dobrý ladič.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Ramsaymu premiéra vyšla, slovenskí hokejisti zdolali v príprave Česko

Víťazstvo je dobré, ale vieme, že musíme hrať lepšie, priznal nový kouč Slovákov.

KOMENTÁRE

Podomový šmejd s jadrom Únie

Žiadna „super EÚ“ s jedným pevným jadrom sa nechystá.

KOMENTÁRE

Odsedel si trest za protest proti okupácii ČSSR. Neľutuje

Zorjanov príbeh je ťažko uveriteľný.


Už ste čítali?