Milujem náš televízor

Autor: Marie Stracenská | 24.8.2012 o 10:15 | Karma článku: 9,65 | Prečítané:  995x

„Ako si to vravela? Rádio Junior?", pýta sa muž s ovládačom v ruke. „To sa dá pustiť na televízore?" Obrazovka je celá modrá s nápismi s frekvenciami a bielym postupne sa zapĺňajúcim pásikom. Kamarátka spomínala, že sa to rádio dá chytiť cez internet a ten do nášho televízora netečie. Netušila som, že aj tam sa dá naladiť. „A čo je to za rádio? Tam sú rozprávky?" Julka sa labužnícky rozvaľuje v kresle, ale Matúško uši nastražené poskakuje vedľa tata. „Rozprávky, príbehy, pesničky - asi. Uvidíme. Aha. Tu je."

Končí sa nejaký príbeh, chytili sme len poslednú minútu. Cink - cink - cink - cink... Zvonivé tóny v klesajúcej melódii, jéj,  veď si pamätám ešte z detstva! Hlboký mužský hlas prečíta osoby a obsadenie, zaznie jingel a začína sa pesnička. „Nechce sa mi spať, chcem sa ešte hrať, načo je ten hlúpy spánok, ktorý nemám rád..." Brďo. Aké výchovné! Začudovane sa na seba dívame s manželom, deti sa nahlas smejú. Posledné opakovanie refrénu už spievajú spolu s detským hláskom z rádia, teda, z televízora. A zas sa ozve moderátor: „Čítanie na pokračovanie, Karl May, Winnetou." Matúš sa ukladá, ruky pod bradou. Rýchlo uvádzame deti do deja. „Už čšššššt!"

Kapitola trvala dobrých dvadsať minút. Dvadsať minút blaženého úsmevu jedného dieťaťa. Druhé mi zatiaľ tichučko stihlo nalakovať nechty, umyť si zuby, vycikať sa a nakresliť obrázok. Vyvegetení v obývačke, počúvame všetci. Príbeh sa končí, teraz ešte naša vlastná rozprávka a spať. Aký super koniec večera!

Milujem náš televízor. Máme na ňom len základné slovenské programy, ani satelit ani kábel. Doteraz púšťal najmä detské dévédéčka. Všetci nám vraveli - keď budú deti väčšie, budú im chýbať detské programy. No, asi by im viac chýbalo spoločné človeče, čítanie alebo kartová vojna. Lebo väčšie už sú  a  zásoba rozprávok na nosičoch doteraz stačila. A odvčera nám stačiť bude určite. Neviem, akú má Junior frekvenciu. U nás má predvolené číslo 7. Myslím si, že nadlho.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?