List samej sebe

Autor: Marie Stracenská | 24.7.2012 o 15:51 | Karma článku: 14,73 | Prečítané:  970x

  Ležal na poličke, keď som prišla z práce. Adresa napísaná mojou rukou, moje meno, moja vlastná. Čo to...? Aha! To je list spred roka! Boli sme s deťmi v tábore pre veľkých aj malých. Jeden večer, keď malí zaspali, sme s ostatnými rodičmi snívali - a sny hodili na papier. Zalepili do obálky a dali Dade. Aby nám listy o rok poslala. A aby sme zistili, či aspoň niektorý zo snov sa splnil. Čo žijeme tak, ako chceme alebo sa len tak necháme unášať tým, čo dni prinesú.

„Julka nakreslila koníka", čítam svoj list. „Ten sen poznáme. Viem, že koňa veľmi chce. Mali by sme s ňou začať jazdiť a skúsiť to tak, aby aspoň raz do týždňa išla. Je v tom len moja pohodlnosť, že to tak doteraz nie je." Julka by už dnes nakreslila asi úplne iný sen. Jazdiť chodíme, ten rok sme každú stredu popoludní strávili chvíľu na chrbte Dafné.

„Matúš nakreslil hrad a rytiera. Tomu celkom nerozumiem - ale čítam to ako lásku k príbehom. A tie mu sľúbiť môžem. Skúsim si pozrieť nové knihy o histórii, pekné príbehy a čítať mu ich." Nové o rytieroch, bojovníkoch, Ríme, letopisy Narnie, smiešne o Vikingoch. Knižnica sa nám poriadne rozrástla. Čítame všade a stále.

„Myslím si, že keby deti vedeli snívať viac „vo veľkom", želali by si šťastných a pohodových rodičov", čítam, čo som samej sebe pred rokom písala. „O to sa stále snažíme... Ja sny veľmi nemám. Mať „doma" spokojné a bystré deti a pekný vzťah. Všetko veľmi relatívne pojmy. A ešte nebyť stále unavená - to súvisí s menším množstvom práce a mierou užitočnosti a uspokojenia. Tak hádam raz." Vôbec som si nepamätala, čo som si pred rokom písala. A ten rok som sa tým teda neriadila. Ale asi som naozaj chcela - lebo práce rozumne ubudlo a unavená som podstatne menej. Sme viac spolu a je nám fajn.

„Na splnenie snov je rok málo. Ale našťastie nás čaká ešte veľa rokov. Fačkovské sedlo, 30. 7. 2011, M."

Nikdy predtým som list od samej seba nedostala. Ale možno tento nebol posledný. Je zaujímavé obzrieť sa po roku, porovnať a zistiť, kam sa človek pohol. Taká malá inventúra. Možno si aj toto leto sadnem a napíšem. Založím ho alebo poprosím priateľku, nech mi list o rok pošle. Sny sa majú plniť. Je zaujímavé objavovať, ako veľmi sme strojcami svojho šťastia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?