Omama v utorok

Autor: Marie Stracenská | 18.7.2012 o 10:34 | Karma článku: 9,93 | Prečítané:  937x

Prší a všetci, čo kráčajú do krčmy, zrýchľujú krok. Vnútri začína byť ťažší vzduch - pach zmoknutých tričiek sa mieša s vôňu piva. V miestnosti celkom vzadu začína byť tesno. Klavírne krídlo je odkryté, vedľa neho mikrofón a vzadu bicie. Vyzerá to, že starý džubox dnes ostane ticho. Sadáme si trochu ďalej, potrebujeme sa počuť. Ale o pol hodiny to oľutujeme. Do miestnosti s nástrojmi už sa nevmestíme, je plno, a takto počujeme muzicírovanie len spoza rohu. To je iba o trochu lepšie ako lízať med cez sklo. „Tereza, jedině, Tereza, měla by slyšte píseň mou..." To už neodoláme a ideme bližšie na stojáka.

Pri mikrofóne sa striedajú starší pán a dáma v rokoch. Vysmiati, spievajú a vrtia sa do rytmu. O chvíľu k nim nahrnie mladík s kontrabasom v obrovskom puzdre. Vietnamec? Číňan? Pridáva sa a o chvíľu už tvrdí muziku. Muzikanti sú v civile, perfektne naladení a dokonale vyladení.  Zaujímavá zostava, hovorím kamarátovi. To sa každý utorok schádza partia kamarátov a len tak si hrajú - vysvetľuje mi. A sú skvelí! Rozhodne súhlasím. Svoje nadšenie a radosť prenášajú na všetkých okolo.

Speváčka má v sebe viac života ako mnohí dvadsiatnici.  Spieva staré šlágre, ide z nej čistá radosť. Strháva svojou nás energiou a žiarením. Ľudia sa k nej rozšafne pridávajú. Stavím sa, že v telke by také repete okamžite prepli, tu je však v hraní aj speve toľko života! Ľutujem, že nepoznám  slová pesničiek. Tak aspoň melódiu dávame a kývame sa do rytmu. Ešte!

Omama je skvelý podnik. Živé múzeum obchodu so zaujímavou výzdobou, historickými tabuľkami na staré mydlá, cigary, kávy, klobásky, potraviny, medikamenty... S dobovým mobiliárom a starými artefaktmi. S neobvyklým pivom, veľmi príjemnou kuchyňou a milým personálom. To tu majú každý deň. Ale raz v týždni tu majú niečo navyše - fantastický zážitok. Oplatí sa v utorok večer prísť do Omamy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Dobrovoľníci a štátna drogová politika sú v napätí

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

ŠPORT

Bratia posielajú väčšinu platu rodičom

Synovia majstra sveta prekonali otca.


Už ste čítali?