Keď dvaja robia to isté

Autor: Marie Stracenská | 25.6.2012 o 15:48 | Karma článku: 18,34 | Prečítané:  1739x

Krásne slnečné popoludnie, presne pred týždňom. „Poďme na kupko", navrhuje muž. Deti vyzdvihujem zo škôlky o niečo skôr, balím uteráky, plavky, sadáme do rozhorúčeného auta - smer Thermal Dunajská Streda. Parkovisko nie je plné tak, ako býva uprostred leta, aspoň ostáva miestečko v tieni. Prečo tu nie je toľko ľudí zisťujeme o chvíľu. Zo štyroch bazénov je napustený jeden. Aha. No, odpustíme im to, veď sezóna sa ešte len začína. Možno o pár dní budú aj ostatné.

Rozložíme deku na jedno z mála miest, ktoré je trávnaté. Keby na jar zasiali a polievali, bolo by to príjemnejšie ležanie, než na hline - ale asi je to drahé. Voda v bazéne má ďaleko od čistej. Nerozumiem. Už sa stihla zašpiniť? Veď sezóna sa ešte len začína... Skúsime teda vnútorný bazén. Skvelú zábavu s tryskami a rôznymi vírivkami kazí zásadná vec. Deťom to nevadí, lebo plávu. Ja však šliapem po dne po kúskoch piesku či akého iného neporiadku a na brehu sa vyhýbam trsom vlasov a špine. Pocit eklhaft korunuje zahodená plienka na lavičke pod oknom. Hm, ľudia sme rôzni. Dojem čistoty v nás kúpalisko nezanecháva. No, možno mu ešte dáme šancu, sezóna sa len začína...

O päť dní neskôr, rovnaký horúci deň, kúpalisko v Hainburgu. Majú tu len dva bazény, ale nie sú preplnené - aj keď pred areálom skoro nebolo kde zaparkovať. Slovenčiny počuť viac ako nemčiny, otvorené hranice nielen kúpalisku, ale asi celému regiónu evidentne pomáhajú. Voda priezračná, modrá, krásna. Čistá. A studená! Teplejšia je v bazéniku pre deti. Areál kúpaliska rozložený v zvlnenom teréne, množstvo stromov dáva príjemný tieň. Všade stoja smetné koše, dokonca na recyklovaný odpad. Pred chvíľou okolo nás prešla pani v bielom, dvihla zahodený plastový tanierik a zahodila, a ďalej pokračovala čistení  odpadkov po bordeliarskych návštevníkoch.

Na záver ešte porovnanie. V Dunajskej nás to za zľavnené vstupné po 16.00 stálo celú rodinu 14 eur. V Hainburgu je celodenný lístok pre dve deti a dvoch dospelých za 12.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bývalý minister práce Mihál odchádza z SaS, pre postoje Sulíka

Mihál vraj nesúhlasí s niektorými postojmi predsedu strany Sulíka.

DOMOV

Žena, ktorá močila na Korán, ohrozila bezpečnosť Slovenska

Na videu obvinenej viala v pozadí slovenská vlajka.

PLUS

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy.


Už ste čítali?