Okno

Autor: Marie Stracenská | 14.5.2012 o 10:23 | Karma článku: 8,88 | Prečítané:  731x

Prvá prichádza ráno ženská ruka. V zime to bolo iné, to ju predbehla mužská - pootočila kľučkou a otvorila. Teraz je to ženská, lebo otvorené býva okno aj v noci. Ruka odhrnie žalúzie, nech dopadá čo najviac svetla. O chvíľu mužská sklon žalúzií skoriguje - svetlo je fajn, ale nemusí každý vidieť, čo sa vnútri deje.

A vzápätí zas ženská - okno otvára naširoko. Priestor sa naplnil teplými vôňami jedla a treba ich trochu preriediť čerstvým vzduchom. Po niekoľkých minútach okno tá ženská ruka zavrie, stačilo chladu. Prichádza mužská, pootvorí - chlad sa dá prežiť a nech sa vetrá. A ženská okno zas zatvára - brr. Aby ho mužská o chvíľu nenápadne otvorila - dýchať treba. Zasa ženská, ale okno tentoraz nechá tak. Už je oblečená v dlhom teplom rukáve a len narovná jemnú záclonu. To mužská nikdy nerobila. Ženská ruka cez deň podchvíľou ťukne do drievok zavesených nad oknom, jemne dreveno zacinkajú. A večer mužská ruka zastrie žalúzie a ženská po nej upraví záves.

Okno je svedkom malých pohybov, otvorení, zatvorení, odhrnutí, zastretí, umytí aj rozhodení a uprataní. Vidí úplne opačné činy ženských a mužských rúk. Na tom okne sa striedajú a stretávajú. Každá robí skoro vždy to isté, ale presne opačné ako tá druhá. Už celé roky. A hoci úplne odlišné, ešte tie pohyby tak asi dlho robiť budú.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bývalý minister práce Mihál odchádza z SaS, pre postoje Sulíka

Mihál vraj nesúhlasí s niektorými postojmi predsedu strany Sulíka.

DOMOV

Žena, ktorá močila na Korán, ohrozila bezpečnosť Slovenska

Na videu obvinenej viala v pozadí slovenská vlajka.

PLUS

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy.


Už ste čítali?