Etuda pri stole

Autor: Marie Stracenská | 12.12.2011 o 10:46 | Karma článku: 10,18 | Prečítané:  963x

„Hm... To krásne vonia, maminka." Jéj, dobre sa to začína. Deti majú dobrú náladu. Skvelé, ťuky ťuk vidličkami, dobrú chuť. Matúš sa do jedla pustí okamžite, dojedené má skôr ako ja. Julinka zatiaľ po päťdesiaty raz skúma svoju lyžičku s Popoluškou. Nikto nemá pri stole sedieť sám. Ak budem Matúša nútiť sedieť za prázdnym tanierom, najskôr vyleje čaj alebo od vrtenia sa spadne zo stoličky. Pohľadom stále odbieha k novému legu. Dobre, Matúško, môžeš sa ísť hrať. My dve dievčatá tu ešte chvíľu pozhovieme.

„A mami, vieš, čo povedala minule Esterka?" Nie, neviem, a teraz ani nepotrebujem vedieť, povieš mi neskôr, prosím, jedz. Malá si dôkladne mieša omáčku dokopy so zemiakovou kašou. „No, a v tej rozprávke o škaredom kačiatku..." Ani toto nepotrebujem počuť, jedz, prosím. Zmes putuje z jednej strany taniera na druhú. Už to musí byť skoro studené... Haló, do pusy, to nie je hračka. „No, a keď dojem, môžem niečo sladké? Uvidíme. „Môžem?" To by si najprv musela dojesť. „O oh..." Vlasy v omáčke, pekne. Utrieme, z taniera zatiaľ ubudla asi štvrtina. Malá sa uprene zadíva dole kamsi na plastovú podložku s Mackom Pu, posunie sa doprava, doľava, zas doprava, doľava. Hm... Čo tam vidíš? „Niečo zelené", informuje ma tajomne. To je odraz z tvojho zeleného svetríka. „Obraz", povie ohromene. Odraz, nie obraz. „A to je skoro také isté slovíčko." Hej, skoro také isté. Ale aha, tu je jedlo. „A maminka, ešte je veľa takých podobných slovíčok?"...

Niekomu obed trvá päť minút. Niekomu ten istý obed aj pol hodiny. Neznášala som, keď ma naši nútili dojedať, čo mi nechutilo. Toto našťastie nie je ten prípad. Nie je problém v chuti. Ale v pozornosti akvarijnej rybičky. Skoro každé spoločné jedlo je pre mňa exkurziou do zvláštneho detského sveta. Takého širokého a takého plného zaujímavých vecí, že nejaké jedlo je v ňom len zbytočným a neprístojne dlhým zdržaním :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?