Ako Draco

Autor: Marie Stracenská | 7.12.2011 o 13:28 | Karma článku: 9,57 | Prečítané:  1329x

Posledné dve kapitoly... Už sa nám to končí. Hej, máme aj ďalšie diely, ale pre päťročných, myslím si, sú prvé dva diely Harryho Pottera viac než dosť. Nechcem, aby sa budili so strachom uprostred noci, ostatné príbehy prídu neskôr.

Skoro až nostalgicky sa lúčim s profesorkou McGonagallovou (čítam ju fistulou, každé posledné slovo vety zatiahnuté ešte viac nahor), s Hagridom (tu zas nasadzujem bodrý nosový prejav), s Dracom Malfoyom (drsný sykot), riaditeľom čarodejníckej školy (najhlbší bas akého som vo svojom hlasovom rozsahu schopná) a ďalšími. Vychutnávame si to. Ja čítajúc, drobci pri počúvaní. V celkom slušnom rozlíšení zvládam tak osem - desať rôznych hlasov.

„Maminka, a čo teraz?" Druhý diel čarodejníckej ságy sme odložili, malí sa netešia. Chcú ďalšie, ale rozumejú, že na ne sú ešte malí. Som pripravená. Frajersky vyťahujem náhradu - Hviezdny prach. Aj tu sú čarodejníci, aj tu je skutočný svet spolu s rozprávkovým, len menej strašidelný. Nebojte, aj toto bude pekné, ubezpečujem deti.

V prvej kapitole len dedinčan, mladík a jeho vysnená dievčina. To je ľahké, hlasový rozsah bohato stačí. Pokračujeme - ďalší dedinčania, stále zvládam. Písmenká kreslia príbeh, kde starý šľachtic na smrteľnej posteli rozhoduje (huhlem), ktorý z jeho siedmich synov (jeden piští, ďalší basuje, tretí šušle...) bude ďalej vládnuť. Uf... Sedem zhruba rovnako starých temných chlapíkov. Hádam tam nebudú dlho... Čítajúc v hlave modulujem rôzne tóny a rytmus. Malý sedí vedľa mňa a ani nedýcha. Očká privreté, úplne cítim pod nimi film, ktorý tam beží. „Maminka, počkaj." Preruší ma a zamyslí sa. „To je zvláštne." Drobec sa odlepí z gauča a pusu pritlačí na moje ucho. A zašepká: „Vieš čo? Poviem ti tajomstvo. Ale ticho, aby to nepočuli." Hm... Dopovie príbeh? Predsa len sa bojí?  Nebaví ho to? Ako málo poznám detské hlavičky... A aké predstavy sa v nich musia skrývať! Čo pre nich znamenajú všetky tie knihy a zatiaľ neznáme písmená... Vidím, že ešte mám čo zlepšovať. Musím sa zasmiať, lebo z drobca vylezie objavné: „Predstav si! Ten rytier rozpráva presne ako Draco Malfoy!"

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?