Silno

Autor: Marie Stracenská | 5.9.2011 o 11:30 | Karma článku: 10,85 | Prečítané:  1216x

S búchajúcim srdcom vystupujem z auta - nevidela som ich desať dní! Desať dní sme sa s deťmi len počúvali cez telefón. Raz viac, inokedy len krátko, keď som ich vytrhla z niečoho veľmi zaujímavého, čo práve robili. Pýtajú sa na mňa? - chcela som vedieť od manžela. Iba keď si ublížia, spadnú alebo sa udrú  - odpovedal. Keď začnú plakať, volajú ťa, chýba im tvoje pomojkanie. Cítila si to, maminka? - pýtali sa ma v telefóne vždy, keď sme sa lúčili. Na displej mľaskli pusu a pohladili ho. Cítila, cítila, drobátka. Všetko cítim, rovnako aj ja som sa snažila aspoň cez ten slabý signál posielať vrúcne myšlienky a objatia. A teraz ich uvidím! Vystískam ich, privoniam k ich vláskom!

Počujem dupot po schodoch, už viem, že stoja za dverami. Otvorím ich a ovalí ma obrovský úsmev maličkej. Maminka! Maminka! Skáče mi do náručia, chytí sa ma ako kliešť. Nič nehovorí, len sa ma silno drží, ako by ma nechcela nikdy pustiť. Krk mi zmáčajú slzičky. Bolo to dlho, pocitov je príliš veľa. Plačeme obidve, šťastné, že sme spolu. Príval emócií ide von, obe poťahujeme nosom, ale usmievame sa na celé kolo, viac sa už naozaj nedá. Spoza dverí vybehne braček. Maminka! S malou náručí sa zohýnam, oboch ich už neunesiem - tak kľačím na prahu a každého objímam jednou rukou. Keď ma konečne Julinka pustí, postaví sa predo mňa. A drobným prštekom sa mi dotýka očí, líc, úst. Akoby sa chcela presvedčiť, že som to naozaj ja a skutočná. To je dobre, že si doma, maminka. Už nepôjdem tak na dlho preč, mojka. Keď konečne môžem vstať, chytí ma za ruku a nutne musí ukázať a porozprávať všetko nové. Odbehne a príležitosť využíva malý. Konečne mu sestra prenechala miesto, príde a okolo krku ma chytí teraz on. Vtlačí mu veľkú pusu na každé líce, pritisne sa silno. Maminka, maminka, tak veľmi som sa na teba tešil, pošepká.

Pánečku. Zbojníci malí. Keď chceš ísť dolu, musíš najprv navrch, hovoria východní mudrci. Snažím sa na dlho neodchádzať. Je mi smutno bez detí. Ale tie zvítania... Presne viem, čo mali tí múdri muži na mysli.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

KOMENTÁRE

Trump je v Poľsku populárnejší než pápež

Prezident potešil Poliakov poukazujúc na úlohu Poľska pri budovaní Západu.


Už ste čítali?