Páni

Autor: Marie Stracenská | 19.8.2011 o 11:35 | Karma článku: 10,37 | Prečítané:  1762x

Kosačka k nám domov pribudla okamžite potom, čo sme sa nasťahovali do bytu s predzáhradkou. Ešte sme nemali ani vybalené taniere a už bzučala vonku po trávniku. No, trávničku. Predzáhradka má asi 4 x 30 metrov. Veď predsa tu nebudeme mať prales, zdôvodnil manžel. Samozrejme, to tu predsa nebudeme mať, uznala som.

Odvtedy kosíme vždy, keď treba. Treba tak raz za týždeň, keď sa veľmi dejú iné zásadné veci, raz za dva.

Manžel sa vždy vychystá, kosačku vytiahne zo zádveria, pripraví ju k dverám. Obuje pracovné topánky, vyhrnie rukávy a s obrovským úsmevom ide do práce. Pri žiadnej inej práci sa tak šťastne netvári. S výrazom pána tvorstva kráča za bzučiacim nástrojom, predo mnou porast, za mnou poriadok. Nie je to práca, s ktorou chce byť raz dva hotový. Robí ju precízne, pomaly. Spokojný sa potom poobzerá, dokosí nedokonalosti. Kosačku láskyplne otrepe a uprace. Aj by jej možno niečo povedal ako poďakovanie, ale je chlap a chlapi také veci nerobia.

Kosačka má v naším zádverí, takom pracovnom kúte, čestné mesto. Jej ružica mi vonia čerstvo pokosenou trávou, preto odpustím zopár stebiel spadnutých pod ňou. Mohla by byť v garáži. Ale chápem, že mať ju poruke je dôležité. Možno v zime sa presťahuje.

Teraz kosačka v zádverí nie je. Zvonku sa ozýva známy bzukot. Z gauča od pozerania Gormitov vyskočí malý a zaťahá ma za ruku: „Maminka, môžem ísť na dvor?" Jasné, že môžeš, Matúško. Ako som ti to mohla zakázať? Keď sa vonku dejú také veľké veci. Kde je spokojný a šťastný jeden pán, môžu byť pokojne dvaja :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Američania spozorneli. Slovenský princ je hodný Oscara

Veľký šľachtiteľský príbeh sa začal celkom nenápadne.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?