Radostne

Autor: Marie Stracenská | 13.6.2011 o 7:49 | Karma článku: 11,06 | Prečítané:  949x

Škôlkou poletujú motýliky radosti - deti sa rozprávajú vzrušenými hláskami, ukazujú si malé ruksačiky, preberajú ich obsah. Všetci sa stretajú v maličkých šatniach naraz, dnes bolo treba prísť skôr. Rodičia sa na seba chápavo dívajú a robia si miesto pri malých skrinkách. Dnes zázračne netreba malých napomínať, idú ako hodinky. Rýchlo, rýchlo do triedy. O chvíľu príde autobus. Škôlka ide do ZOO.

Päťkrát sa doma ubezpečili, že majú aj keksík. „Pršiplášť, náhradné niečo na seba a vodičku nezabudnúť. A žiadne čokoládové maškrty, povedala teta Anitka", vymenúvala malá niekoľkokrát. Hoci skôr ako inokedy, nebolo ťažké ich dostať z postele. Aj oblečení boli raz dva. Dokonca dvakrát - keďže od vzrušenia skončilo trochu raňajkového mlieka na nohaviciach.

Kývam malým na rozlúčku, teším sa, ako mi po obede porozprávajú, čo všetko videli. Mnohí už v ZOO boli, viackrát. Ale je iné vidieť ju s rodičmi a byť tam spolu s kopou rovnako malých detí, výborných kamarátov. Všetci tí drobci v spoločnej triede sa tešili. Poskakovali, smiali sa, gestikulovali. Aká neskrývaná je ich radosť. Nakazili ňou aj veľkých. Tak si vravím - ako dobre, že ich máme. Dnes na to, aby nám ukázali, ako sa zdieľaná radosť násobí. A že je dôležité nezabúdať sa tešiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?