O sobote

Autor: Marie Stracenská | 23.4.2011 o 17:53 | Karma článku: 8,85 | Prečítané:  1506x

Vstávame skoro, v telke ešte nie sú žiadne rozprávky. Deň rozbiehame s príbehom mnícha a svätice. Rozprávam dieťaťu  o ich živote, chudobe a viere, malý počúva a možno aspoň trochu rozumie. Od ôsmej potom rozvoniava kuchyňou varené údené. Nad umývadlom odkvapkáva hrudka, bude skvelá s chlebom a mäsom.

Vonku pripeká slnko, ide sa k Dunaju na prútie, nech je v pondelok korbáč ako sa patrí. Stretávame sa s priateľmi, deň je ešte krajší. Hm, chyba, žiadne vŕby, len stromy s konármi. Tak pletenie vynecháme, skúsime šibačovi vymyslieť niečo iné. Popoludní farbíme vajíčka a lepíme na ne obrázky. Je naozaj krásne, čo by to bol za deň bez zmrzliny. Bicyklíky po ceste odstavíme pred kostolom, dýcha odtiaľ vôňa kadidla a chládok. Vnútri je ticho, v laviciach rozjíma pár ľudí. Pokoj, že sa ho človek takmer dotýka. Po chvíli vedieme deti preč, nech zvedavými hláskami nerušia myšlienky veriacich. Na rohu sa nám podarí kúpiť korbáč, výborne, a tešíme sa na maškrty. Pán Abdul, moslim, výnimočný milý cukrár s najlahodnejšími koláčmi a najlepšou zmrzlinou na svete nám zaželá krásne pokojné sviatky a veľa Božieho požehnania.

Veľkonočné sviatky sú oslavou Ježiša. Aj spomienkou na jeho život a odkaz - porozumenie, ktoré hlásal, harmóniu, ktorej viedol svojich nasledovníkov  a pokoj, aký si želal medzi ľuďmi. Dnešok sa mohol stať kedykoľvek. Ale možno nie je úplná náhoda, že sa takto vydarila práve táto veľkonočná sobota.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

KOMENTÁRE

Trump je v Poľsku populárnejší než pápež

Prezident potešil Poliakov poukazujúc na úlohu Poľska pri budovaní Západu.


Už ste čítali?