Iba smeti...

Autor: Marie Stracenská | 11.4.2011 o 11:40 | Karma článku: 14,07 | Prečítané:  1698x

„Dobrý!" „Dobrý! Pomôžem vám?" „Netreba, stíham a nie je to také hrozné." Chlapíka som nikdy predtým nevidela. Stretli sme sa takto ráno pred niekoľkými mesiacmi, práve som oškrabávala námrazu z predného skla na aute. On pred sebou tlačil kontajner. Nový, modrý. Postavil ho k starému, čo nám stál pred bránkou. „Tento vám tu nechám, je na plasty a papier. A ešte vám aj starý vymeníme." Milý. Ako povedal, tak aj urobil. Teraz máme na predzáhradke dva smetné koše, jeden na komunálny a jeden na triedený odpad.

No a ten ekologický sa nám naplnil. Celkom dosť. Zabudli sme ho párkrát vyložiť pred bránku v čase, keď po meste jazdí auto s chlapmi, ktorí kontajnery vysypávajú. Nevieme, kedy presne chodia, ani manžel ani ja. „Budeme sledovať susedov." Rozhodli sme sa, pozorovali. No, a zas sme zabudli. Ráno sme odchádzali z domu, plný kontajner ostal za bránkou. Susedia nič nevyložili, teda ani my. Lenže chyba, bol to ďalší z dní D. Dozvedeli sme sa to večer. Podľa toho, že sme sa večer vrátili - a pred bránkou stál modrý kôš prázdny. Chlapi tentoraz prišli, sami ho vytiahli z predzáhradky a vysypali.

Poviete si - no a čo. Ide iba o smeti. O jednu zábudlivú rodinu, jeden kontajner a pár krokov,  ktoré tí chlapi urobili. Nemuseli, ale urobili to. Keď tých pár krokov dali aj pri iných domoch, je to už celkom dosť. A práve o to ide. Hm. Koľkokrát ja urobím veci, ktoré nemusím... Ďakujem. A nielen za vynesený kôš. Aj za to, že som sa zas presvedčila, že bývam v dobrom meste.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Architekt: Nikde som nezažil to, čo na Námestí slobody

Socializmus na Námestí slobody architektovi neprekáža, dôležitá je funkčnosť.

ŠPORT

Pálffy kritizoval Lintnera, ten okamžite reagoval

Ďalší spor v slovenskom hokeji?


Už ste čítali?