Pred

Autor: Marie Stracenská | 30.5.2016 o 12:45 | Karma článku: 7,15 | Prečítané:  719x

Ten moment, keď štupeľ z fľaše prekonáva posledné milimetre. Ponk. A prvé glo glo glo, ako víno tečie úzkym hrdlom. Som ticho, len vnímam. Nechcem byť ničím rušená. Pokoj. Pohoda. Fliaš nie je priveľa na to, aby sa zvuky zunovali.

Rolovanie lietadla po ranveji. Hrkotanie kolies – a zrazu cítiť odlepenie od zeme. Svet za oknom zošikmie. Zadržím dych a len zažívam. Tú chvíľu nenechám rušiť rozhovorom ani čítaním. Nie je nič iné, len ticho a priestor. Zriedkavý moment, stále vzácny.

Pár sekúnd tesne predtým, než dieťa po prvý raz pohladím na dobré ráno. Obdivujem bezprostrednosť a bezstarostnosť výrazu, dívam sa na ružovú tvár a vlasy rozhodené vankúši. Usmejem sa nad plyšákom zasunutým pod ruku. Počúvam jemný dych. Nakloním sa, zacítim teplo. Ešte chvíľku, ešte, kým položím ruku na líce a poviem prvé slová na prebudenie. Ten moment pred nimi je len môj.  Nechám vtedy zastaviť svet. Ticho aj dýcham. Je to tak každý deň, ale nikdy sa neomrzí.

Zlomok sekundy pred bozkom. Vôňa kávy pred prvým prehltnutím. Chvíľa, kým zistím, čo je v darčekovej škatuli. Pár sekúnd, keď otváram rukou napísaný list. Sú to okamihy, ktoré nebývajú každý deň. A niektoré aj áno. Ale stále ostávajú drahocenné a pekné. Nenechám nič rušiť a narušiť ich. Každý máme iné. Som šťastná, kým sú a kým ich vnímam. Vlastne len sekundy. Malé čipky na obyčajných dňoch. Bez nich by dni boli oveľa prázdnejšie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Voliči chcú odchod Kaliňáka a Fica z Bonaparte. Smer bez zmien bude padať ďalej

Na decembrovom straníckom sneme v Prešove bude Smer v najhoršej kondícii od svojho vzniku v roku 1999.

SVET

Pozrite si, ako za dva roky zničila vojna Donecké letisko

Miesto bojov medzi proruskými separatistami a ukrajinskou armádou.

EKONOMIKA

Smer nechce vyšetriť ďalšiu kauzu

Za prešetrenie kauzy nehlasoval nikto zo Smeru.


Už ste čítali?