Stále častejšie

Autor: Marie Stracenská | 16.11.2015 o 17:04 | Karma článku: 10,40 | Prečítané:  829x

„Ešte nemôžem.“ Odpovie mi každé ráno, keď sa dooblieka a ja jej vypulírujem okuliare a učešem ju. Je to odpoveď na moje „vyčisti si zúbky a poď raňajkovať“. 

Nemôže, lebo ešte predtým, než začne deň, schúli sa mi do náručia. Už sa tam nezmestí tak ako kedysi. Už je veľká. Sadne si obkročmo alebo si nohy hodí na bok a celým telom sa ku mne pritisne. Svoju bradu mi zaborí do ramena a z celej sily ma objíme. Urobím to isté. Niekedy mi pritom šepká, čo sa jej snívalo, niekedy si spieva. Neviem, ktorú z nás tá chvíľka teší viac. Vonia mi v rukách, šteklí ma vlasmi, hreje ma. Každé ráno je jej objatie a pozornosť ako dar.

Pamätám si ten strašný pocit prázdna, keď zrazu deti prestali žiť z môjho mlieka. Mamy vedia, aké veľké môže byť prázdno. Stále častejšie sa samej seba pýtam - dokedy ešte? Dokedy sa bude zbojníčka so mnou chcieť túliť a maznať? A dokedy to budem ja, komu sa schúli v objatí? Už teraz žiarlim na prvého, ktorý si ju takto privinie. Aj na druhého, tretieho a  všetkých ďalších.

Viem, že to príde. A doprajem jej to. Verím, že sa ustrážim a nebudem prosiť o nežnosti. Pritom dúfam, že z času na čas to budem aj ja, ku komu príde a bude hľadať dotyky - tak ako ja občas hľadám silu u svojej mamy. Nebude to každé ráno a nebude mi pri tom sedieť na kolenách. Ale všetko ostatné na ňu vždy bude čakať tak, ako teraz.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Keď sa raz prezident príde spýtať, čo by mali robiť

Spýtala som sa, čo by chcel a on povedal, aby neboli bezdomovci. Prihlásil sa ku Kollárovi do strany, lebo si myslel, že tam sa to podarí.

KOMENTÁRE

Ficov Smer je v opozícii. Únia má novú vládnu koalíciu

V europarlamente sa rozpadla veľká koalícia ľudovcov a socialistov.

EKONOMIKA

Slovenské elektrárne prehrali boj o Gabčíkovo

Ústavný súd odmietol sťažnosť voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu.


Už ste čítali?