Koľko chrumiek...

Autor: Marie Stracenská | 29.9.2015 o 16:36 | Karma článku: 8,78 | Prečítané:  1215x

... si na jeden raz dáte do úst? Ja hrdo hlásim, dvadsať šesť. Riadnych, veľkých arašidových. No len tak tak pretromfnem dcéru. Tá si ich na jeden raz napchá do úst dvadsať dva. A syn dokonca až dvadsať štyri.

Sedeli sme nad Ubongom a maškrtili z dvoch misiek. „Mami? Koľko chrumiek si myslíš, že zješ naraz?“ To je výzva! Odrátali sme si každý do dlane – a tlačili. Ešte jedna, ešte! Vypúlené oči a namiesto slov mumlanie. Skúsim, daj, neťahaj tú misku k sebe! Nejesť priebežne! Sledovali sme sa a pri prehĺtaní sa museli navzájom otočiť chrbtom. Skoro sme sa zadusili od smiechu.

Tato nás len sledoval a krútil hlavou. Súťaž o chrumky napchaté v ústach, ukážková demonštrácia rodičovskej autority. No. Nie všetky deti poznajú, ako vyzerá ich mama, keď sa v rámci súťaže pokúša zjesť melón bez použitia rúk. Máloktoré mamu pomaľovali, kŕmili a vodili ako bábku, keď sme si v tábore vymenili roly.  Aj súťažiacu v plazení v piesku a pri flusaní fazuliek do diaľky ma zažili. Radšej nech si pamätajú to, než chvíle, ktoré ma samú mrzia – keď kričím, nezvládam hádku alebo som podráždená z únavy.

Vždy, keď sa bláznime verím, že autorita nie je taká krehká, že by ju zrazili spoločné šibnuté zážitky. Aspoň, teda, no, snáď nie veľmi. Lebo nás čaká druhé chrumkavé kolo. Minimálne preto, že sestra brata nerada necháva vyhrať. A ja by som rada hrabla do rezerv. Určite mám na viac než rozdiel dvoch chrumiek...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Policajti si pri Bašternákovi nerozumeli. Kauzu Náš človek uzavreli

Výsledkom je, že k ovplyvňovaniu nedošlo.

EKONOMIKA

Štát asi rozšíri diaľnicu na Trnavu na osem pruhov, potrebuje stovky miliónov

Má sa začať už na budúci rok v októbri.


Už ste čítali?