Zrkadieko

Autor: Marie Stracenská | 13.7.2015 o 17:03 | Karma článku: 6,91 | Prečítané:  815x

Išiel okolo auta zaparkovaného sčasti na chodníku. Sčasti tak, že ešte ostávalo dosť miesta. Na nie rušnej ulici, v rade mnohých iných áut, ako tam parkujú každý večer. Niečo mu vadilo, asi. 

Zamyslel sa – alebo možno ani nie – vzal nejaký inštrument a vylúpol plôšku zrkadla. Potom, čo ju vylomil z puzdra, ju položil späť a plastovú časť vykrivil. Za to som mu vlastne vďačná. Inak by som si to ráno vôbec nevšimla a zrejme po rozbehnutí auta zrkadlo vytratila a rozbila. Takto som si len vzdychla, našla doma priehľadnú pásku a aspoň provizórne ho prilepila. Nech niečo dnes cestou do práce vidím.

Tri razy v živote mi auto vykradli a dva razy ukradli. Zrejme som nebývala v najlepšej štvrti.  Autá to boli staršie a nič cenné v nich – okrem pár kaziet, rezervy, lekárničky a čističa na okná si zlodeji nič neodniesli. Zato po sebe čo to nechali. Pamätám sa, ako som sa štítila posadiť sa do auta s rozmláteným okienkom. Na prednom sedadle ostalo niečo ako hnusná špinavá hubka na školskú tabuľu. A inokedy ostal v kufri smrad a neporiadok. Keď si nepomôžem, aspoň uškodím, akoby si zlodeji povedali. Ten pocit, že do môjho sveta vpadlo zlo a škodca, bol strašný. Akoby ma niekto boľavo a agresívne stisol studenou rukou na najcitlivejšom mieste.

Zrkadlo sa opraví. Nebude to stáť milión. Nebude to vidno a o pár týždňov zabudnem. Verím. Ostal tomu človeku dobrý pocit? Vedel, komu robí zle? Alebo si možno len povedal, že hocikomu a možno je to sranda? V servise sa potešia. Môj muž zahrešil. Rodinný rozpočet bude o pár peňazí ľahší, za „nicotnosť“. A tak možno funguje na svete rovnováha. Moja babička hovorila, že všetko zlé je na niečo dobré. Snáď raz prídem na to, čo mi chcel niekto tam hore povedať tentoraz.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Keď sa raz prezident príde spýtať, čo by mali robiť

Spýtala som sa, čo by chcel a on povedal, aby neboli bezdomovci. Prihlásil sa ku Kollárovi do strany, lebo si myslel, že tam sa to podarí.

KOMENTÁRE

Ficov Smer je v opozícii. Únia má novú vládnu koalíciu

V europarlamente sa rozpadla veľká koalícia ľudovcov a socialistov.

EKONOMIKA

Slovenské elektrárne prehrali boj o Gabčíkovo

Ústavný súd odmietol sťažnosť voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu.


Už ste čítali?