Návod na lietanie

Autor: Marie Stracenská | 7.7.2014 o 10:50 | Karma článku: 9,49 | Prečítané:  2169x

Kresby, písomky, cvičenia zo školy. Celý rok sa zbierali vo veľkej polici nad písacím stolom. Deti odišli k babke a slamená mama sa konečne dostala k poriadnemu upratovaniu. Papiere z police prekladám na stôl a začínam triediť. Nechcem ich všetky hodiť do zberu. Je to celý ich školský rok. Možno raz zbojníci budú zvedaví na to, ako sa učili písať a s čím si nevedeli rady. Prezerám, triedim, čo to odkladám. Veľa z toho vidím po prvý raz. Dní, keď som domov prichádzala tak, že som im len v posteli dala pusu na dobrú noc nebolo málo. Vlastne asi dosť, zisťujem a mrzí ma to v druhom kole.

Prídem k papieru pokreslenému a popísanému fixkami, Julkino písmo. Má nadpis Ako sa naučiť lietať, návod v troch lekciách. Zjavne išla z hlavy ako ju napadlo. Tak teda... ako? „Po 1 potrebujeme aspoň 20 papierov, samozrejme biele, kebi niečo. Potom potrebujeme 5 balonov a lepidlo, no tak dobre tak 6. Ešte potrebujeme 4 palice a potom ešte potrebujeme farebnú alebo normalnu lelepiacu pasku. A teraznaozaj letím juhú super paráda!“

Aké ľahké. Verím, že naozaj letela. Predstavujem si, ako pobiehala po byte a za sebou vliekla nafúknuté balóny, možno tie, čo sa hodný čas povaľovali pod posteľami v detskej. Potom si ich asi pinkali s Matúšom. Tri naraz a ustrážiť, aby sa žiaden nedotkol zeme. Rada sa to hrám spolu s nimi. Odletela som na chvíľu tiež. Julkin návod ma zobral ďaleko z rozupratovaného bytu. Do ideálneho sveta, kde mamy majú pre deti toľko času, koľko chcú. Kde majú k tomu času aj dosť trpezlivosti a energie a porozumenia a tvorivosti a hravosti... Do sveta, z ktorého v tom reálnom máme len chvíľky a kúsky. Vďaka aj za ne.

Návod na lietanie odkladám navrch zbierky z celého roka. Aj keď s chybičkami, je to najlepší postup, aký som čítala.

                     

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Je facka od policajta v poriadku? Čo môžu robiť policajti pri zásahu

Na podrobnú osobnú prehliadku potrebuje policajt súhlas prokurátora. Bez neho so zadržanými vecami pred súdom nepochodí.

KOMENTÁRE

SNS aj Smer využívajú Kočnerovu muníciu

Nezávislosť RTVS ohrozujú iné veci, než smsky šéfa spravodajstva.


Už ste čítali?