Puritán

Autor: Marie Stracenská | 16.6.2014 o 14:20 | Karma článku: 5,61 | Prečítané:  935x

Špionážne romány nečítam často, ale Ken Follet je Ken Follet. Nie je to zlé, vravím si asi v polovici, keď prekladám záložku o pár strán dopredu. Fíha... Zbadám ako chýbajúci zub vytrhnuté dve strany. No to ma teda čaká radostná pasáž. Trafí ma, keď tam bude rozuzlenie jednej zo zápletiek, zahreším ticho. A čítam ďalej. Až k vyšklbnutému miestu. Na spodnej časti poslednej celej strany sa začínajú Elis a Jane milovať. A na vrchnej časti ďalšej celej strany končia. Žiadne odhalenie. Zrejme len pomerne dôkladne popísaný milostný akt. Aha.

Kto pozná príbehy Kena Folleta vie, že pre erotiku ich nečíta. Aj čitateľa predo mnou zrejme prekvapila farbistosť, s akou sa autor tentoraz zrejme pustil do líčenia stretnutia dvoch milencov. Čo, prekvapila. Pobúrila! Čo sa má čo súložiť, v slušných knižkách! Úplne počujem ten ostrý zvuk, ako papier povoľuje a potom pokrčený letí do koša. Podozrievať ničiteľa ho, že si strany vzal ako inšpiráciu nebudem. To by asi potreboval aj dobré dva centimetre textu, ktoré pri šklbaní nechal tesne pri väzbe.

Ak chce niekto čítať o sexe, nech si kúpi erotický časopis, správne. Ja týmto neznámemu čitateľovi ďakujem za ochranu dobrých mravov. Hoci tety z knižnice asi nepoteší, že majú nového kolegu. Cenzora neslušných pasáží kníh z oddelenia pre dospelých.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Schránka už Dôvere neprejde. Žitňanská mení zákony

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

DOMOV

Štátna poisťovňa potrebuje na zdravie 51 miliónov

Štát už VšZP dotovať nemôže.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama

Aj keby Žitňanskej zákon skresal rozkrádanie naozaj len o „drobné“, stále hovoríme asi o desiatkach miliónov eur.


Už ste čítali?