Iné darčeky

Autor: Marie Stracenská | 3.6.2014 o 8:56 | Karma článku: 15,72 | Prečítané:  1530x

Vyťahujem tortu z chladničky, na stolčeku sú pripravené poháriky a detské šampanské. Zbojníci zatvorení vo svojej izbe, majú radi prekvapenia. Na gauči naukladané darčeky – kôpka pre jedného, pre druhého, spoločná. Jedna z výhod aj nevýhod dvojčiat – spoločná oslava. Rodičia sa tešia, deti by zniesli aj dve. 

Za plece ma chytí muž: „Toto mi dal Matúš, aby si to dala Julke.“ V sobotu boli na športových hrách ku Dňu detí. Julka si za nazbierané žetóny nakúpila kopu drobností, Matúš myslel aj na ňu. Položím sponu k Julkiným darčekom a ešte očami kontrolujem, či som na nič nezabudla. Z detskej zas prichádza muž a podáva mi ozdobnú taštičku. „Toto zas posiela Julka Matúšovi, dala mi to tak, aby on nevidel.“ O pár minút búcha fľaša, načínam tortu, deti si prezerajú, čo dostali. Julka sa prečesáva, aby si vyskúšala sponu od brata. Ten vysype taštičku od nej na stôl. „Super! Petšopáci... „Ďakujem!“, kričí nahlas a objíma sestru. „Tých som si od teba občas požičal, veľmi som ich chcel. A... čo to euro?“ „No, viem, že ti Kiko dlhuje 89 centov za drobnosti z bufetu,“ odpovedá mu sestra. „A teba to mrzelo, tak tu máš, aby si to od neho nemusel chcieť, a aby ti nechýbali.“

Boli to ôsme narodeniny. Ale aj prvé – prvé, keď dali darček aj sebe navzájom. Už nie sú maličkí. A včera to ukázali asi tým najpozornejším a pre mamu najdojemnejším spôsobom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum: Voľby by koalíciu posilnili, ľudia najviac veria Kiskovi

Najviac hlasov by získala strana Smer, a to 27,1 percenta a 46 mandátov.

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

S takýmto zaobchádzaním sa stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

KOMENTÁRE

Len nech sa tí Briti uškvaria?

V zrážke princípov voľného obehu osôb a tovarov možno hľadať štrbiny na kompromis.


Už ste čítali?