Tiene

Autor: Marie Stracenská | 14.1.2014 o 12:58 | Karma článku: 15,56 | Prečítané:  770x

„Moje nohy, moje nohy!", lamentujem naoko. Deti dupocú okolo a odušu sa smejú. Ako kráčame od lampy k lampe, tiene sú najprv celkom krátke, potom sa predlžujú a menia naše telá na dlhočizných mimozemšťanov. Čím dlhšie, tým lepšie. Malých som viedla za ruky a - krok doľava, krok doprava - „stojím ti na nohe!" Okamžite sa toho chytili.  

Ďalšia lampa. Sploštené telá, ale sú dlhšie a dlhšie, už zbojníkov neudržím: „Mami! A teraz ti stojím na brušku! A na hlave!" „Au, au, au!", uhýbam ich topánkam. „Aj tebe stojím na hlave!", kričí Matúš na sestru a začínajú okolo seba obiehať a poskakovať, ako keby tie dupoty boli skutočné. Spomalíme, skrátime krok, a vzápätí bleskovo vyštartujeme, aby mal ďalší dlhý tieň a rýchle nohy skokanov kratšiu šancu na útok. „Au, au! Nestihol!"

Milujem objavovanie detského sveta. Som vďačná, keď ma chrústi nechajú doňho vstupovať a necítim sa ako hosť. Toto je to pravé SPOLU. Toto je náš čas, vtedy je všetko naozaj. Mizne hranica medzi autoritou a parťákom, vyhrávame a prehrávame rovnako. Uvedomujem si, že to tak nie je navždy. A tak sa teším. Viem, že roly rodičov a detí sa vždy potom zas vrátia. Keď prídeme domov a ja zavelím čistiť si zuby, bez slova pôjdu. Ja s nimi. Ale možno ... aj tam bude pasta letiaci objekt a pár kvapiek vody skončí „náhodou" na tričku toho druhého. Je super byť s malými občas šibnutá.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Anton Zajac: Jediná šanca pre Slovensko je nová slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale v oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu Anton Zajac.

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet aj bez exekútora.

KOMENTÁRE

Fico radí socialistom ako byť populárnejší

Toto má byť lekcia z postkomunistickej Európy?


Už ste čítali?