Počítačka

Autor: Marie Stracenská | 3.1.2014 o 10:23 | Karma článku: 12,63 | Prečítané:  728x

Siedma dĺžka tam. Siedmy raz dvadsať päť metrov, toľko isto nazad, to už mám skoro 350, už budem mať skoro pol kilometra. Skoro polovica, čo chcem dnes odplávať. To je... ako keby som sa pri behaní už skoro otáčala v Kalinkove a vybiehala na cestu späť.  

Zaberiem, otočka a zmením štýl. Kraulom je to osem záberov na dvadsať päťku. Prsami dvanásť, podľa rýchlosti. Stovka teda dá priemerne  40 záberov, kilometer štyristo. Plávam a čistím si hlavu. Aj keď behám niekedy  počítam kroky - päťsto ubehnutých je asi kilometer, keď k tomu pridám päťdesiat odkráčaných určite. Dychčím z posledných síl, vydržať - ešte dvesto a vykrokujem. Ani neviem ako bežím posledný kilometer. Počítanie mi vždy pomáhalo. Sedem, osem, deväť  - každý krok do toho hnusného kopca ťa približuje k vrcholu, tridsať päť, tridsaťšesť - ešte kúsok a prehodíš si tašku do druhej ruky, sedemdesiat sedem, sedemdesiatosem, osemdesiat  - už len pár kilákov za volantom a sme doma,  stodvanásť, stotrinásť - o chvíľu si vyzuješ tie hnusne tlačiace topánky...

Počítam si nielen pri fyzickej námahe. Ešte zo päťdesiat ráz premiesiť cesto a bude vláčne. Hotovo. Alebo pri pletení. Jedna deka je 36 štvorčekov. Jeden štvorček je priemerne  50 očiek v riadku a tých je 60, teda tritisíc očiek na kus. Až po niekoľkých upletených som zistila, že celá deka dáva - vyše sto tisíc očiek. Fúha, riadne veľa! Jedno pridávam k druhému, ihlice o seba cinkajú. Keby som na kvantum myslela, bála by som sa ho - ale keď už je to celé hotové, ani mi nepríde, koľko je za tým práce a času.

Rátam tak často, že to robím celkom automaticky. Mantra počítania zamestnáva hlavu lepšie než pochmúrne myšlienky. Stovka sa radí k stovke pri každej dlhšej činnosti. Ako sa rieši obrovský problém? Tak ako sa dá zjesť slon. Po kúskoch. Vďaka tým tempám, krokom, kilometrom a očkám sa žiadneho slona nebojím. Neexistuje taký, ktorý sa nedá rozdeliť na dostatočne malé kúsky. Stretávam ich niekoľko každý deň. A pri všetkých som sa doteraz dokázala dojesť celkom  do konca.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Voliči chcú odchod Kaliňáka a Fica z Bonaparte. Smer bez zmien bude padať ďalej

Na decembrovom straníckom sneme v Prešove bude Smer v najhoršej kondícii od svojho vzniku v roku 1999.

SVET

Pozrite si, ako za dva roky zničila vojna Donecké letisko

Miesto bojov medzi proruskými separatistami a ukrajinskou armádou.

EKONOMIKA

Smer nechce vyšetriť ďalšiu kauzu

Za prešetrenie kauzy nehlasoval nikto zo Smeru.


Už ste čítali?