Kopec

Autor: Marie Stracenská | 16.12.2013 o 10:12 | Karma článku: 19,89 | Prečítané:  1300x

„To je môj kopec," kývla som rukou a ukázala doľava. „Prečo tvoj?" „Lebo som si ho vybrala. Keď sme ako deti jazdili za babičkou do Brna bol asi v polovici cesty. Krásny nezarastený, ako vankúšik na špendlíky. Tak som si raz povedala, že bude môj. A odvtedy zakaždým, keď idem okolo, mu zakývam a pozdravím ho." Nemyslela som si, že môj milý chápe, čo myslím. Išli sme tade po prvý raz spolu a ešte sa len spoznávali.  

Na výber toho kopca som ako dieťa nemala žiaden zvláštny dôvod. Iba nudu na zadnom sedadle auta. Ale je pravda, že som si ten kopec ako dievča prisvojila a desaťročia pozorujem, ako sa mení. Teraz je plný stromov a akoby sa znížil. Presne nad začiatkom tiahlej zákruty v ohybe veľkej rieky, pár kilometrov za Kraľovanmi. Ničím zvláštny, ani extra zaujímavý, ale aj tak „môj".

„Prave som presiel okolo nasho kopca." Pípla mi esemeska a ja som rátala, kedy asi príde. Bola som pracovne ďaleko a milý za mnou cestoval na víkend. Z môjho kopca sa veľmi rýchlo stal náš. Z priateľa je už veľa rokov manžel. A kopec je spoločný. Zdravíme ho spolu a niekedy mu kývne aj on. Keď pod ním nejdeme spolu, často si napíšeme alebo si spod neho zavoláme. Stal sa z toho zvyk.

Išla som tade pred týždňom. Grogy a rozladená, sústredená na ťažkú cestu v hnusnom počasí. „Ahoj, kopec," vzdychla som si. Miesto, ktoré mi pripomína spoločné začiatky, romantiku a krehkosť prvých mesiacov vzťahu, ma v mysli poslalo domov. V tej chvíli mi pípla esemeska. „Ako to ide?" Môj muž. Nemohol vedieť, že som práve na mieste, ktorému hovoríme „naše". Ako rýchlo deň opeknel. Prepojenie? Aby nie... S  nikým iným na svete kopec nemám.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Slovensko je prikrčené pred ruskou propagandou

České ministerstvo vnútra vytvorilo tím pre boj proti propagande. Slovenská reakcia ostáva nulová napriek katastrofálnym dopadom na krajinu.

KOMENTÁRE

Sme vo vojne. Akurát ju nechceme vidieť

Ak Rusko naozaj zaútočilo na americkú infraštruktúru či voľby, riskuje odvetu.


Už ste čítali?