Z nedele na pondelok

Autor: Marie Stracenská | 24.11.2013 o 14:59 | Karma článku: 14,58 | Prečítané:  668x

Upratané a na stole voňavý koláč. Čo ostalo od obeda schované v chladničke, zajtra večer dobre padne. Nepozeráme koľko je hodín, jeme, keď máme chuť a hráme sa, čo sa nám zachce ako dlho sa žiada. Rozprávky alebo film, ticho strieda krik naháňajúcich sa detí. Nenútim ich odkladať si hračky v izbe, dnes tam môže byť anarchia. Školské tašky pripravené, ale založené tak, aby neprekážali. Vytiahnem ich až večer, spolu so svojimi vecami pripravenými na zajtra. Ešte chvíľu nech je len pohoda. Čím najdlhšie.

Od pondelka bude všetko inak. Na linke sa začnú kopiť papiere s povinnosťami. Tašky budú stále na očiach, s rozrobenými úlohami alebo nachystané na ďalší školský deň. Malí budú po obede cvičiť, trénovať, pripravovať sa na hodiny. Veľkí budú chodiť domov uťahaní a s hlavou zanesenou starosťami. Zo dňa na deň sa budú kopiť,  až do piatka.

„Si staršia, máš mať rozum,“ spomínam na obľúbenú vetu mojej mamy. Ako staršia by som mohla už teraz všetko pripraviť na ďalší pracovný deň. Mohla by som malých nechať, nech si predsa len ešte raz zopakujú anglické slovíčka a nech ešte aspoň dvadsať minút potrápia nástroj. A ja by so mohla načať niektorú z povinností, ktoré na mňa zajtra začnú padať. Ale kašlem na rozum. V tomto som rovnako malá ako moje deti. Nedeľa je vynález. Tak nech je čo najdlhšia...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Keď sa raz prezident príde spýtať, čo by mali robiť

Spýtala som sa, čo by chcel a on povedal, aby neboli bezdomovci. Prihlásil sa ku Kollárovi do strany, lebo si myslel, že tam sa to podarí.

KOMENTÁRE

Ficov Smer je v opozícii. Únia má novú vládnu koalíciu

V europarlamente sa rozpadla veľká koalícia ľudovcov a socialistov.

EKONOMIKA

Slovenské elektrárne prehrali boj o Gabčíkovo

Ústavný súd odmietol sťažnosť voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu.


Už ste čítali?