Koník

Autor: Marie Stracenská | 28.8.2013 o 12:06 | Karma článku: 15,08 | Prečítané:  740x

„Ty brďo! Tak toto som ešte nevidel!" Ty si toho ešte nevidel, panáčik, pomyslím si, ale nepoviem nahlas. Otočím sa. Matúš oči ako kolesá od voza a zíza na okno. Pri spodnom okraji je prilepený veľký lúčny koník.

Auto sa pomaly rozbieha, koník sa pootočí tak, aby ľahšie čelil poryvom vzduchu a stále sa drží. „Ten je ale silný!" unesený Matúš nevie od koníka odlepiť pohľad. „Ukáž, ukáž!", závidí sestra, že jej strana auta je obyčajne prázdna. Prejdeme pár  kilometrov a tankujeme. „Predstavte si, ten koník tam stále je," aktuálne informuje malý. „To bude veľký  výletník," zhodnotí tato, keď sa rozbiehame ďalej. „A ktovie, či niekedy v živote bol takto ďaleko od domova." „To mu ale bude strašne smutno, keď sa potom pustí. Asi už naspäť netrafí, hm?", v Matúšovom hlase počuť smútok. Chvíľu je ticho. Rozmýšľa. Koník sa netrápi, chystám sa ho upokojiť, keď zrazu malý nadšene vyhlási: "A možno je to úplne inak. Možno tam, kde naskočil, ho zviezlo iné auto. A teraz sa práve domov vracia." S mužom sa na seba usmejeme, to je dobrý výklad. Poloplný pohár a hľadanie toho lepšieho.  Koník sa drží aj v deväťdesiatke a dobrých dvadsať kilometrov. Obzriem sa - Matúš zaspal a koník odskočil. Možno docestoval domov... Allways look on the bright side of life. Ako príjemne vedia deti vidieť svet.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Dominika Cibulková sa pri premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

SVET

Čechov pobúrila Prima. Zľakla sa Zemana a zastavila Krausa

Odmietla odvysielať reláciu Jana Krausa, v úvode ktorej kritizujú Zemana.


Už ste čítali?