Partitúra

Autor: Marie Stracenská | 19.7.2013 o 14:51 | Karma článku: 13,75 | Prečítané:  1296x

Zbojníčka hrá už dobrých dvadsať minút. Je vytrvalá, ale už začíname mať dosť. Ani cez prázdniny nechce zabudnúť ukladať prsty na flautu, aby nestratila cvik. Veď nech. Keď ju hranie baví, nás to môže len tešiť. Predsa jej teraz nepôjdem povedať, aby kvôli nášmu pohodliu prestala. Prešla pár cvičení, stupnicu v rôznych podobách. A Išlo dievča po vodu. Viac pesničiek nevie. „A ja už viem na akordeón štyri!", hecuje ju brat. „Aj ja sa naučím!" Hm, takže tak skoro neskončí...

Trápi nástroj ešte hodnú chvíľu - ale potom víťazoslávne vychádza z izby: „Pozri, mami! Už viem aj Maličká som!" Kladie na linku popísaný papier a podľa neho hrá. „Pekne, šikulka." Otočím sa od hrncov a zbadám -  zápis. Skúšala tóny a spísala partitúru.

                         

Píš ako počuješ...  Deti sú úžasné v tom, ako od podstaty berú svet.  Ten kus papiera ma baví. Tvorivosť je niekedy dôležitejšia, než pravidlá. Samostatnosť je vlastnosť, ktorá sa jej veľakrát zíde. Bezprostrednosť jej možno veľakrát  pomôže v boji s autoritou bez argumentov. A vytrvalosť ju bude posúvať a pomáhať jej nevzdávať sa. Zišlo by sa aj mne občas vymeniť dospelácku hlavu plnú pravidiel, stereotypov a predsudkov za takú, ktorá sa netrápi kreslením nôt a notovou osnovou - a bez mihnutia oka napíše dĺžeň nad G, H a D.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stratová poisťovňa rozdala desaťtisíce na odmenách

Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc.

KOMENTÁRE

Symboly teta Anka, masér Kostka a celá VšZP

Ani polícia, ani Drucker sa s riešením situácie v štátnej poisťovni nepretrhnú.

SVET

Stredné Taliansko postihli silné zemetrasenia, cítili ich aj v Ríme

Zemetrasenie vyvolalo u obyvateľov strach.


Už ste čítali?